Camridge programa

Член од
7 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
3
Kako sto sme zapoznaeni, od pred nekoja godina vo osnovnite skoli ja nametnaa ovaa programa...novi knigi, novi metodi na ucenje, i seto toa na deca koi ne se mnogu poinakvi od nas(povozrasnite), koi si imavme edna ubava i ednostavna programa na ucenje. Imeno, sin mi minatata godina bese IV odd.i na casot po Prirodni nauki imaa predavanje za strujno kolo...hmmm...okey, toa pomina. Posle edna nedela decata otidoa vo poseta na Ptt(kolku sto se sekavam), pa koga prasav sto pravea tamu, toj mi odgovori deka imale povtorno predavanje za strujno kolo. Pa se zaprasav.vo sebe:dobrro bre, jas kaj go zapisav detevo? Na elekttro ili vo osnovno?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Kako sto sme zapoznaeni, od pred nekoja godina vo osnovnite skoli ja nametnaa ovaa programa...novi knigi, novi metodi na ucenje, i seto toa na deca koi ne se mnogu poinakvi od nas(povozrasnite), koi si imavme edna ubava i ednostavna programa na ucenje. Imeno, sin mi minatata godina bese IV odd.i na casot po Prirodni nauki imaa predavanje za strujno kolo...hmmm...okey, toa pomina. Posle edna nedela decata otidoa vo poseta na Ptt(kolku sto se sekavam), pa koga prasav sto pravea tamu, toj mi odgovori deka imale povtorno predavanje za strujno kolo. Pa se zaprasav.vo sebe:dobrro bre, jas kaj go zapisav detevo? Na elekttro ili vo osnovno?
Sekoe znaenje e dobro, pa i da se povtori nekolku pati, ne gledam nekoj problem, sekako ti nesakas da ti uci deteto elektro, ama ne e kako da ucile za Faradeev zakon ili Semi na pojacala, toa e ednostavno strujno kolo i podobro e decata od rana vozrast da se zaposnaat so principot na rabota na elekticniti uredi, sega ima razlicni deca, eve jas kako mal bev mnogu ljubopiten, za se prasuvav (kako na primer, majka mi gledase Jerry Springstin na TV, a jas bev mnogu mal 1ili2 oddelenie i ja prasav sto znaci zborot prostitutka haha zamisli kolku i bilo nezgodno), ete i sega sum takov, koga ke sretnam nesto nepoznato vednas go baram na Wikipedia lol taka da ne mu go odzemaj znaenjeto na deteto i ne mu nabivaj frustracii okolu Cambridge ili slicni programi koi se rabota na vozrasnite.
 
Член од
17 март 2017
Мислења
4
Поени од реакции
0
Колку е добро или лошо да се учи по програмата „Кембриџ“ рано е да се каже. Треба да помине одреден временски период, а потоа да се спроведе истражување за функционалноста на програмата во однос на претходните наставни програми за предметите поврзани со природните науки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom