Call of Duty: Modern Warfare 2 Турнир

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Епа кајганаџии, сите заинтересирани за турниров нека се пријавуваат тука. Веќе има 8-9 пријавени и некои кои не се сигурни дека ќе дојдат. Тие што ќе се пријават, нека гледаат сигурно да учествуваат, бидејќи поради нив може да се упропасти турнирот(со тоа што тие нема да се присутни, нема да може да се игра). Турнирот ќе биде другата недела, не се знае уште точно во колку саат и кој ден, али ќе биде. Треба да се договориме да им одговара терминот на сите. Но тоа после, сега прво да се собереме и да ги оформиме тимовите. Досега пријавени играчи се овие.

1.Фициани
2.DONGO
3.марко414
4.TeotiX
5.Xak (?)
6. TOMMY_B (?)
7.bazemkd1 (?)
8.*phoenix*
9.ice_cube

Тие што имаат прашалници, не се сигурни дека ќе дојдат, т.е. некој од нив сеуште ги нема на Steam.


ПРАВИЛА:

Секој играч мора да впише во никот ^0=[^3KGN^0]=<тука неговиот ingame ник>.
Ќе се игра Team Deathmatch (до 7500 поени). Ќе има 2 тима, TEAM A и TEAM B, во секој тим ќе има 6 играчи, рандом избрани. Првиот тим кој ќе стигне до 7 победи, победува. Ќе се игра на сите мапи по следниов редослед.

1.Afghan
2.Derail
3.Favela
4.Highrise
5.Invasion
6.Karachi
7.Quarry
8.Skidrow
9.Terminal
10.Wasteland
11.Sub Base
12.Estate
13.Rundown
14.Rust
15.Underpass

Ако победникот сеуште не биде прогласен и по овие изиграни мапи, ќе почне да се играат мапите од поново.

На крајот од турнирот ќе се прогласат:

- Први тројца играчи со најмногу убиства.
- Први тројца играчи со најмногу асистенции.
- Први тројца играчи со најмногу пати умрено.
- Први тројца играчи со најдобро kill/death ратио. (Ова се пресметува кога ќе се поделат убиствата со deaths).
- Први тројца играчи со најмногу направен score (во текот на целиот турнир).

Со среќа!
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Значи се пријавив таму еве и тука ќе пишам се пријавувам.
Steam nick: Phillipcho
:salut:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
842
Поени од реакции
444
И јас сакам да се пријавам.Еве стим erel96
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Steam account: Capricorn.MK

Abe lugje, najdovte reshenie za add friend? Kako se naogjate? Steam ne mi dava da dodavam prijateli.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
се пријавувам и тука ке пишам
steam:baze12345

:drk:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
306
Во еден ден сите стази ќе ги изиграме???
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Во еден ден сите стази ќе ги изиграме???
Пер, првиот тим кој стигне до 10 победи, тој победува. Значи минимум 10 стази ке се играат. Иначе, тимовите ќе бидат одредени рандом, ќе се стаиме сите во Private Match, и како ќе ги одреди играта тимовите, така ке играме, сите партии.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Дај помалце победи да се ра4унаат мн се 10 ке треба да се остаиме.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Дај помалце победи да се ра4унаат мн се 10 ке треба да се остаиме.
Да, и јас ова размислував, мислам дека е многу. Ај нека бидат 7, ќе му кажам на некој модератор да измени во првото мислење, горе.
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ќе сака ли некој на ПП да ми прати сериски за Zero Gear Demo, па да можам да додавам пријатели.

Фала!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Ќе сака ли некој на ПП да ми прати сериски за Zero Gear Demo, па да можам да додавам пријатели.

Фала!
Нема веќе serials, и немора да додаваш пријатели, они ќе те додаваат тебе :)
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
steam id afterlifeafterlife

se prijavuvam za codmw2 turniriot
so srekja na site :D
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
sakam da se prijavam

moze da mi kaze nekoj podetalno kako odi toa .. Steam i dr raboti :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom