Call Of Duty 4: Modern Warefare Турнир

Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Ајде да направиме турнир во CoD4.

Еве што треба да направите:
Доколку немате пач 1.7 симнете и инсталирајте го ( http://www.filefront.com/10492517/Ca...re-v1.6-Patch/
i http://www.filefront.com/10829906/Ca...re-v1.7-Patch/ )

Сега за сервер, јас направив мој сервер за играва (не купив, го направив на мојот компј. ) работи, само ако некој има искуство или знае добро да конфигурира сервер да одвои време да ми помогне да го средиме ( да најде добар cfg за серверот и да го наместиме убаво за да може да играме на раат ) Лошо нешто е што можеби ке има малку лаг, ако има некој подобра идеа како да го направиме ова за серверот нека каже. ( или план Б, преку гарена да направиме.. ова го ставам како план Б пошто не знам точно што како за гарена )

Турнирот да биде оваа сабота (22.05), типот на игра или TDM или S&D ( а за крај или за загревање може да направиме и една FFA рунда )

Ако имате било какви забелешки или ако предлози слободно пишете тука . ( или додајте ме на xfire: logo001 ).
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
како што гледам, нема интерес за турниров.. админи бришите ја темава.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Има.. х) (само што сега ја здогледав темава)..
Се пријавувам доколку се игра SnD... Гарена мислам дека ке е подобро, нема да имаме над 100 лаг.. Но тоа нема да е проблем..

И.. Ке се игра Promod или Hardcore?
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
SnD и ќе биде. Јас сум повеќе за Hardcore, и другите што ќе играте пишите дали да биде ХЦ или ПроМод. И турнирот се одложува за во недела, да се собереме барем за 4 вс 4
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Се пријавувам и јас, само што досега не ја приметив темата. Search & Destroy е за натпревари, неможеме TDM :)
Тешко да биде во сабота пошто нема да има доволно луѓе. Ќе прашам некои дечки ако сакаат да играат па ќе пишам овде. Инаку, преку гарена тешко ќе биде да се организираме, вака е поедноставно. Само идеш Join Server и толку. Башка, Xfire ги праи работите уште поедноставни.
Инаку, јас предлагам да се игра normal, не hardcore или promod. Лимитот за рунди нека биде, еве да речеме 10, а мапи, 10-те најдобри. Ќе пишеме листа после, мал проблем е тоа.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Се пријавувам и јас, само што досега не ја приметив темата. Search & Destroy е за натпревари, неможеме TDM :)
Тешко да биде во сабота пошто нема да има доволно луѓе. Ќе прашам некои дечки ако сакаат да играат па ќе пишам овде. Инаку, преку гарена тешко ќе биде да се организираме, вака е поедноставно. Само идеш Join Server и толку. Башка, Xfire ги праи работите уште поедноставни.
Инаку, јас предлагам да се игра normal, не hardcore или promod. Лимитот за рунди нека биде, еве да речеме 10, а мапи, 10-те најдобри. Ќе пишеме листа после, мал проблем е тоа.
Друже.. Normal ти е полошо да играме од TDM за натпревари...
За времето, прво да се собереме, потоа да играме.. И мапите.. 10 се многу..
 

KamIx

Reichsfuhrer-SS
Член од
4 ноември 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
ја се пријавувам s&d е најдобра опција со hardcore или promod normal е срање мој прв избор е promod =)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.053
Поени од реакции
3.131
Ај ем ин :D и ја се пријавувам но гледам дека денска е 22.05 а не сте се собрале..ке се одолжи ли за наредната сабота или како ке правиме ???
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
епа вака.. ако не дојдат уште 2ца ќе играме 3 вс 3. ќе се игра SnD на Hardcore. се разбира дека е забрането marty, gl , ls, jugger, wh, aim и све остало.
Предлагам да играме од 13h. Ќе играме на 7 мапи по 10 рунди (тоа ти е 7 по 10 = 70 рунди).
мапите: Backlot, Crossfire, Chinatown, Crash, Bloc, Brodcast ( и се двоумам меѓу Pipeline и Vacant ) ако сакате некоја друга мапа.. кажите. За сервер.. ќе Ве замолам да се договориме преку xfire.. преку гарена да играме.

--- надополнето ---

сега сигурни играчи се :

1. boro
2. Адиктус
3. Фициани
4. KamIx
5. bibil
6. stefcho
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.053
Поени од реакции
3.131
кога пробав да го инсталирам xfire ми се појави ова Eror launching instaler ae помош
P.S не мозжев да ја прикачам сликата зашто не е jpg фајл..

 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
епа вака.. ако не дојдат уште 2ца ќе играме 3 вс 3. ќе се игра SnD на Hardcore. се разбира дека е забрането marty, gl , ls, jugger, wh, aim и све остало.
Предлагам да играме од 13h. Ќе играме на 7 мапи по 10 рунди (тоа ти е 7 по 10 = 70 рунди).
мапите: Backlot, Crossfire, Chinatown, Crash, Bloc, Brodcast ( и се двоумам меѓу Pipeline и Vacant ) ако сакате некоја друга мапа.. кажите. За сервер.. ќе Ве замолам да се договориме преку xfire.. преку гарена да играме.

--- надополнето ---

сега сигурни играчи се :

1. boro
2. Адиктус
3. Фициани
4. KamIx
5. bibil
6. stefcho
Мој предлог за мапите..
Backlot
Broadcast
Crash
Crossfire
District (оваа може и да се исклучи)
Strike
Vacant

На ESL default мапа се игра Backlot, така да таа може да е прва.. А потоа, тимот што губи да бира следна мапа (од тие мапи (без повторување))..

И.. Да играме подобро промод? Доста е подобрена играта, и доста непотребни работи се тргнати... Може Hardcore+Promod да се игра..

--- надополнето ---

Значи.. По разговор со boro1.. 7 мапи..
Првата мапа ке е Backlot, рандом тимови..
Knife round за тим на почеток на секоја мапа, се играат 6 рунди, па се менуваат тимови.. (мр6)
Доколку е нерешено... Се играат уште 3 рунди од две страни (мр3)..
Доколку повторно е нерешено, се игра по една рунда (мр1) се додека не се добие победник..
Играчот со најслаб скор од губитничкиот тим бира следна мапа (мапите..... 7 кои претходно ке бидат изберени.. нема повторување на мапи)..
Следната мапа, други тимови.... Важно ке е, исти играчи да не играат 3 или повеќе мапи по ред заедно... Највеќе 4 мапи да играат заедно..
Секоја мапа, се гледа скор-от на играчот... Играчот со најголем скор по сите 7 мапи ке биде победник...
Ке играме со Punkbuster, (доколку играме ProMod), и препорачливо е демо да се снима.. Демото, може да се стави на форум, па да учиме едни од други х) ..
Hardcore Search and Destroy ке се игра, само не се знае дали ке додадеме Promod..
Нека напише во темава кој е за промод, кој за нормално играње... Доколку сме 3/3... Ке играме нормал..
Играме утре во 13:00...

Доколку треба некои измени.. Напишете..
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
ОК. Ќе играме денес во 13:00. Преку Гарена во " 1.7 Europe Room 06 "
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ова поминало се играло 2 вс 2. Јас не ни бев меѓу тие оти денеска бев зафтен до пред малку. Дури сега видов дека се договорило термин.

Како и да е, 2 вс 2, 3 вс 3 не е баш вред, па предлагам да се организираме уште еднаш ама со повеќе играчи. И терминот ќе го договориме неколку дена однапред, а не 13 саати пред одржувањето.

Еве уште од сега да си прашам јас како се снима демо? Нешто како во Source игрите преку команда од конзолата. Па после турнирот ќе си го пуштиме демото и ќе го снимаме со xfire.
Односно еве побарав, така е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom