Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.881
Акциите на Дортмунд се релативно небитна ствар, начин за добивање пари. Туку се врати курсот каде што беше пред хајпот за титулата.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
5.471
Поени од реакции
10.182
Акциите на Дортмунд се релативно небитна ствар, начин за добивање пари. Туку се врати курсот каде што беше пред хајпот за титулата.
Вечито втори така? :LOL:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.384
Поени од реакции
19.659


Хамбург против Штутгарт во баражот и пак нема да успеат да влезат во Бундеслигата.
И како што се баксузи пак нема да влезат (недајбоже). 6 сезони неможат да мрднат од тоа трето место и тој бараж.
Tајмерот 6 години им е стопиран на 51 година.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.889
Поени од реакции
10.591
Друг интересен податок.

Играат Тетекс-Пелистер и паѓа гол во 108ма за опстсанок и сите се нафрлаат, местенка вака така, 15 мин продолжение итн...
Играат Регензбург-Хајденхајм и паѓаат два гола во 13минутното продолжение, АУФФФ НАЈЛУДА ЛИГА ВО СВЕТ.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.062
Поени од реакции
7.675
Друг интересен податок.

Играат Тетекс-Пелистер и паѓа гол во 108ма за опстсанок и сите се нафрлаат, местенка вака така, 15 мин продолжение итн...
Играат Регензбург-Хајденхајм и паѓаат два гола во 13минутното продолжение, АУФФФ НАЈЛУДА ЛИГА ВО СВЕТ.
Ама не разбираш ти, то се Германци. Нема таму нати го дај ми го, никој не зема под рака, не местат натпревари и сФе Је по јуз ... и тако даље.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.384
Поени од реакции
19.659
Друг интересен податок.

Играат Тетекс-Пелистер и паѓа гол во 108ма за опстсанок и сите се нафрлаат, местенка вака така, 15 мин продолжение итн...
Играат Регензбург-Хајденхајм и паѓаат два гола во 13минутното продолжение, АУФФФ НАЈЛУДА ЛИГА ВО СВЕТ.
Сериозно споредуваш ситуации во Макеоднија и Германија ?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.384
Поени од реакции
19.659
Да.
И двете се местени.
За Македонија не ме изненадува. Но зошто го мислиш истово за Германија ?
Не знам дали некогаш во Германија имало сомнеж за местење на натпревари во првите 2 лиги како што имало во Шпанија, Италија и Франција.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.889
Поени од реакции
10.591
I ne samo tie dve, tuku site prvenstva vo site ligi. Kazhi mu.
Кажи му дека живееме во најпоштеното време, во кое што секојдневно се случуваат пресврти во сите лиги и сите спортови.
Блазе нас, каква среќа имаме.
Автоматски споено мислење:

За Македонија не ме изненадува. Но зошто го мислиш истово за Германија ?
Не знам дали некогаш во Германија имало сомнеж за местење на натпревари во првите 2 лиги како што имало во Шпанија, Италија и Франција.
А зошто да нема сомнеж? Што ако е Германија? Балканциве да не го измислиле местењево?
Епа јас имам сомнеж поради големото продолжение, и поради тоа што ја вртат утакмицата во продолжение, во последно коло од лигата, во утакмица која што има удел на конечната табела.
Еве кажи ми ти, зш да се сомневаме на балкансиве лиги а не на европските? Или ти кажаа европјаниве дека се поштени тие а ние не чиниме?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.126
Поени од реакции
23.203
Кажи му дека живееме во најпоштеното време, во кое што секојдневно се случуваат пресврти во сите лиги и сите спортови.
Блазе нас, каква среќа имаме.
A kako treba, sekogash i sekade da pobeduvaat na hartija pojakite? Ili treba da ja naredat za pari da zemat, ko da ne postojat sponzori i tv prava. Mora da se redi.

Kraj kraeva, ako vekje znajsh i si siguren deka e se naredeno, zoshto sledish. Ne e malce povekje glupo?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.889
Поени од реакции
10.591
A kako treba, sekogash i sekade da pobeduvaat na hartija pojakite? Ili treba da ja naredat za pari da zemat, ko da ne postojat sponzori i tv prava. Mora da se redi.

Kraj kraeva, ako vekje znajsh i si siguren deka e se naredeno, zoshto sledish. Ne e malce povekje glupo?
Па појакиот тепа, шампион стана.
Значи имаш:
2-1 резултат во полза на домаќинот во 90+. Другите утакмици завршуваат а на оваа утакмица случајно има 15 минутно продолжение. Случајно. Исто така случајно им тргнува и даваат два гола.
И ова тебе не ти е за сомнеж, поради тоа што е Германија, така? Ама ако е во Македонија, нема ни сомнеж ни бутур, тогаш е чиста местенка. Ко може да местат утакмица во Македонија за смешни пари, зошто да не се намести низ европава каде што се вртат поголеми пари? Или таму имаат чест и достоинство?

бтв никаде не реков дека сите утакмици во сите лиги се местени. Ти ако сакаш да си ја истуркаш таа агенда за да испаднеш нешто во право, тоа си е твој проблем. Ама цврсто стојам на тоа дека се отепуваат од местење, во сите лиги и спортови.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.881
А дали ја гледаше партијата за да кажеш дека продолжението било оправдано или не?
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.126
Поени од реакции
23.203
А дали ја гледаше партијата за да кажеш дека продолжението било оправдано или не?
Sluchjano ja nema gledano.
Автоматски споено мислење:

Па појакиот тепа, шампион стана.
Значи имаш:
2-1 резултат во полза на домаќинот во 90+. Другите утакмици завршуваат а на оваа утакмица случајно има 15 минутно продолжение. Случајно. Исто така случајно им тргнува и даваат два гола.
И ова тебе не ти е за сомнеж, поради тоа што е Германија, така? Ама ако е во Македонија, нема ни сомнеж ни бутур, тогаш е чиста местенка. Ко може да местат утакмица во Македонија за смешни пари, зошто да не се намести низ европава каде што се вртат поголеми пари? Или таму имаат чест и достоинство?

бтв никаде не реков дека сите утакмици во сите лиги се местени. Ти ако сакаш да си ја истуркаш таа агенда за да испаднеш нешто во право, тоа си е твој проблем. Ама цврсто стојам на тоа дека се отепуваат од местење, во сите лиги и спортови.
A imash nekoj dokaz za ova osven slucajni troll fudbal teorii?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom