Bundesliga

Член од
19 март 2013
Мислења
1.776
Поени од реакции
1.815
Пензија после ова, не ми се верува колку лошо прво полувреме изиграа како бе вака се беше у нивни раце.
Сарказам за Ројс , ама не ми е јасно и мене. Многу лузерски тим испаднаа после ова.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.073
Поени од реакции
78.340
Какви пацери еј, нека се самораспуштат
 

Major Tom

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.419
Поени од реакции
9.092
FB_IMG_1685201540820.jpg

А убаво рекоа ке вежбаат корнери. Поголеми лузери немам видено. Последните 15 минути исти акции со нафрлување у празно..
:popce:
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
120
Поени од реакции
242
Screenshot_2023-05-27-17-30-46-972_com.twitter.android.jpg

рестарт нека праат продај се и мењај име немогуче ова
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.666
Поени од реакции
83.688
Реми со Штутгарт (водеа 0-2, играч повеќе, 2-3 во 92 минута, примија во 97), Бохум, Шалке, Мајнц.

Четири утакмици каде имаа шанса за титула.

Плус стандардниот пораз од Баерн.
Плус од 12 во Премиер лига изгубија во ЛШ.Ова е многу полошо од Неверкузен.

Ќе помине многу време за да видиме вакво посерување од ваква екипа во некоај од топ лигите.

Значи не збориме за рандом екипа што и се посреќило, збориме за екипа што цело време се при врвот и треба да е доволно квалитетна да може барем една утакмица од битки со екипи што ќе играат Цвајта да може да победат.

Катастрофално.


Нема да видиме бетер bottle job дур сме живи најверојатно.

4 утакмици да посереш против мртви екипи е недозволливо.
Полошо од Неверкузен.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.725
Поени од реакции
27.853
Овие Мајнц цела сезона катастрофа денес 102,3% дадоа
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.081
Поени од реакции
7.778
1. Терзич не е за тренер али каква екипа таков тренер.

2. За титула треба мадиња, треба победник роден да си, а не налицкано ѓубре. Јас да сум Циклер онде СИТЕ до последен на трансфер листа.
Погоре Драгонски кажа, не е само последниот натпревар, цела сезона ја порокцаа... Штутгарт, мртвиот Бохум, „градското“ дерби со Шалке...

ЛУЗЕРИ. Време е да летаат глави!!
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.426
Поени од реакции
12.717
Кога сме кај губење титула во Будеслига во последно коло. Само што тогаш Леверкузен губи плус и во финале ЛШ.

 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.174
Поени од реакции
6.185
Нека се самоукинат. Белингам го чуваат на клупа у најбитните моменти и сезона да не се повреди случајно па да изгубат некој милион. Ако не ти е спремен воопшто да игра, кој курац ти е воопшто на клупа. Тешка брука и циркуз од клуб. Ваква шанса ко оваа за титула нема да видат у наредни 10 години. Кога управата наместо спортски успеси, преферира пари од трансфери, наместо после Клоп и Тухел, да го однесат клубот на едно ново повисоко ниво, каде ќе направат тим кој ќе биде конкурентен и во ЛШ, они го вратија назад, па се радуваат ако освојат некој куп на неколку години, станаа тотално небитен фактор во Европа, пазарат играчи по 5, 10 милиона. Затоа секој талент после една, две, максимум три сезони им бега. Умреници треторазредни кои наместо да им нудат спортски успеаи на играчите, им нудат трансфери во подобар клуб. Имаат среќа што Бундеслигата е умрена, па секоја сезона играат ЛШ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.666
Поени од реакции
83.688
Кога сме кај губење титула во Будеслига во последно коло. Само што тогаш Леверкузен губи плус и во финале ЛШ.

Ма бетер е ова. Реал беа фаворити во финалето. Леверкузен само во последно коло се посраа. Дормунд тука изгуби против ЕКИПИ ШТО ЌЕ ИГРААТ ВТОРА ЛИГА.
Шалке.
Бохум беше во борба за опстанок.
Штутгарт ќе игра плејаут.
Мајнц имаа мислам 5 порази у псоелдниве 5 меча или нешто такво?

Катастрофа е да имаш 4 различни шанси за титула и све да заебеш.

Ова е како 4 финалиња да изгубиле, а не 2..
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.774
Поени од реакции
39.125
Кога сме кај губење титула во Будеслига во последно коло. Само што тогаш Леверкузен губи плус и во финале ЛШ.

i finale kup izgubija togas, gordi osvojuvaci se na luzerskoto triplete
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
510
Поени од реакции
918
IMG_20230527_174855.jpg IMG_20230527_174913.jpg
Уште каа ме кутнаа против Шалке на ливчето знаев дека се најголеми лузери.
Нека му е честита титула на Баерн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom