Bundesliga

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.490
Поени од реакции
10.692
Од денешниот меч :)
Алијанц Арена е одличен стадион. Атмосферата беше топ како на трибините така и на терен. Имаше навивачи од Бохум во голема бројка и баги гласничко беа.
Ме бендиса шо можиш да си купиш пиво внатре во секое време, нешто шо во Шпанија можиш да го сањаш :) Е сеа малце е зезнато шо не примаат кеш во стадионот никаде.
Сума сумарум јас си поминав одлично, карта начекав од втор маркет за 22 евра а имав одлична позиција. За споредба на ист блок на Метрополитано во Мадрид се спружив 150 евра.
И јас бев на тој натпревар, начекавме голови, иако Баерн некако тенко предеше, барем така се гледаше во живо. Битно ми смрзна секоја можна клетка во организмот..
За пива, сокови и тие нивните wurst-ови имаше огромни редици, ама ние ја направивме "македонската", се приклучивме на редицата не баш од крајот :icon_mrgr: :icon_mrgr: Другарот наместо 2 wurst-а, нарача само 1, плати и му текна и и вика на оваа швабката као демек ако може уште еден, таа му вика "аа неможе, оди пак од крајот на редот". Гадни германци.

п.с сеа кога ќе ми текне, изгледа кармата не стигна поради таа "македонската" работа :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.496
Поени од реакции
14.146
И јас бев на тој натпревар, начекавме голови, иако Баерн некако тенко предеше, барем така се гледаше во живо. Битно ми смрзна секоја можна клетка во организмот..
За пива, сокови и тие нивните wurst-ови имаше огромни редици, ама ние ја направивме "македонската", се приклучивме на редицата не баш од крајот :icon_mrgr: :icon_mrgr: Другарот наместо 2 wurst-а, нарача само 1, плати и му текна и и вика на оваа швабката као демек ако може уште еден, таа му вика "аа неможе, оди пак од крајот на редот". Гадни германци.

п.с сеа кога ќе ми текне, изгледа кармата не стигна поради таа "македонската" работа :D
Не да смрзнав, јас еве ме една недела не можам при себе да си дојдам, корона кога имав не бев толку болна.

Инаку за натпреварот да, се слагам, посебно во прво полувреме некако тешко ствараа шанси.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.925
Поени од реакции
20.655
Сеуште интересно на врвот.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.035
Поени од реакции
2.766
Мераци, нема утка на Алијанц :cool:

Инаку тоа што не примаат ќеш на тие киосците е нешто најпаметно што се има десено и треба дефинитивно да го има тоа и на Балканот кога има повеќе публика на некој стадион/сала. Со тие нивните картици од стадионот голема работа се завршува, и многу побрзо оди сѐ. Голем плус за пивото и кобасиците:ајнапиво:

Да се пофалам и јас, истиот викенд Келн - Франкфурт. Иако Франкфурт беа благи фаворити, Келн им збрцаа 3 комада за тотален делириум на стадион. Атмосфера одлична (поготово околу головите), sold out стадион со публика од 50.000. Дефинитивно препорачувам на секој да осети атмосфера, па дури и на некој што не го интересира толку многу фудбал, мислам ќе му се допадне.

*Сликата со кореографијата е од интернет, не можев да ја сликам од кај мене:D
1676843010586.png
1676843209514.png
 
Член од
5 март 2018
Мислења
13.496
Поени од реакции
14.146
Најкриво ми е шо за малце ги пропуштив со Псж. Си заминав Македонија а еден пријател има карти за натпреварот :(
Ако иде се според планираното на пролет обавезно пак одам.
Неколку стадиони имам пикирано за посета, меѓу кои и Идуна Парк. Кога бев Дортмунд репрезентативна пауза имаше со светското, наредно стапнување Германија обавезно ќе се оди и таму.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.487
Поени од реакции
32.709
Плачат ко пичиња ако идат картите над 20 евра, а истрошија пиротехника во вредност од илјадници евра на една утакмица.

Ебати дегените гола жена ако претрча преку терен ништо нема да видиме.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.526
Поени од реакции
19.783
Баерн ќе завршат втори, за да може наредна сезона да се паднат со Барселона во група во ЛШ и пак да не исфрлат. :icon_lol:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.285
Поени од реакции
13.360


Ги немам гледано многу Леверкузен, но според резултатите во последно време и играта вчера против Баерн, Чаби Алонсо е на добар пат да биде одличен тренер. Пред да биде назначен за тренер на Леверкузен се пишуваше дека Реал ќе го прати неговиот прогрес, а мене баш ми се допаѓа што одбра тим како Леверкузен да ја започне тренерската кариера во големите лиги. Иначе претходно го водеше Б тимот на Сосиедад каде што за прв пат во историјата успеа
да обезбеди промоција на тимот во втора лига.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.807
Поени од реакции
24.824
Бахаахахахахахахаерн Михихиххинхен

Кансело преродбеникот и 70м играч :icon_lol: :icon_lol:

Сите сме Дортмунд сезонава. :oeoeoe:

Што е фората со 70 мил.?
Не ми е јасно?

Битно Интер победи против Јуве и Специја претходно.
Ти е гајле. Свиркај си.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.087
Поени од реакции
5.189
Бахаахахахахахахаерн Михихиххинхен

Кансело преродбеникот и 70м играч :icon_lol: :icon_lol:

Сите сме Дортмунд сезонава. :oeoeoe:
dobro bi bilo za bundesliga drug osven bayern da osvoi, no za zal ne go menjava faktot sto internacionalno od germanskite klubovi samo bayern e konkurenten, i borussia dortmund e za cela klasa poslab tim. posle 10 tituli se gleda zasitenost kaj igracite, razlikata megu nastapite vo CL i bundes e ko den i nokj. vo CL davaat 100% bidejki osvojuvanje na CL e nesto od sto igracite nikogas ne se zasituvaat, dodeka vo bundes del od igracite ne davaat ni 90%.

spored mene bayern ovaja sezona e favorit da ja osvoi CL, imaat najkompakten tim, i mozda podobro ke bide za niv porano da izletaat od trkata za bundesliga za fokusot celosno da e na CL.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom