Bundesliga

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
ги убија у секој поглед, премногу доминанти Баерн.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.345
Да али третиот беше не решителен гол.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.515
Која титула ќе им биде по ред на Баерн? 11 или 12? :unsure:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Сити од следната сезона ќе почнат да го исплаќаат Халанд, на 4 рати, до 2027ма година.

Ова не го објавиле ниту Сити ниту Борусија туку еден од клубовите кои требале да земат тренинг компензација, им било кажано дека од следното лето ќе добиваат пари.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.154
Поени од реакции
25.621
Сити од следната сезона ќе почнат да го исплаќаат Халанд, на 4 рати, до 2027ма година.

Ова не го објавиле ниту Сити ниту Борусија туку еден од клубовите кои требале да земат тренинг компензација, им било кажано дека од следното лето ќе добиваат пари.
Скоро и да нема трансфер што се исплаќа одеднаш. Дури и кога се откупуваат клаузули. Сем ако не е нешто ептен екстремно, ко Нејмар во ПСЖ.

Роналдо од Јунајтед во Реал бил исплаќан во 4 години исто. Само во последно време почнаа фудбал ликс драми, и се испопуларизира ова.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Скоро и да нема трансфер што се исплаќа одеднаш. Дури и кога се откупуваат клаузули. Сем ако не е нешто ептен екстремно, ко Нејмар во ПСЖ.

Роналдо од Јунајтед во Реал бил исплаќан во 4 години исто. Само во последно време почнаа фудбал ликс драми, и се испопуларизира ова.
Знам дека никој не плаќа у кеш. Ко што викаш и клаузула да се исплаќа клубовите обично се договараат на одложено плаќање, сем ако не се закарани и у лоши односи.

Ме чуди мене зошто од следното лето ќе го плаќат, а е директен трансфер, не позајмица.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Знам дека никој не плаќа у кеш. Ко што викаш и клаузула да се исплаќа клубовите обично се договараат на одложено плаќање, сем ако не се закарани и у лоши односи.

Ме чуди мене зошто од следното лето ќе го плаќат, а е директен трансфер, не позајмица.
Мене ми е интересно што Борусија се согласила, во време на ваква инфлација, да чека година дена за париве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom