Bundesliga

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.863
Поени од реакции
54.400
pa obicnata nova e taa be, na kraj haha, kaj kur e ovaa sport
Ја нема.
721 е Нова ама има некои вести таму.

Пушти Чоло и не замарај, секако Стекот глеа Бундес, он ќе каже кој како изиграл од тие непознатите играчи Мусиала, Реина и уште 1-2ца што ќе ги бара у Интер коа ќе даат гол против Алеманија Ахен.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Ја нема.
721 е Нова ама има некои вести таму.

Пушти Чоло и не замарај, секако Стекот глеа Бундес, он ќе каже кој како изиграл од тие непознатите играчи Мусиала, Реина и уште 1-2ца што ќе ги бара у Интер коа ќе даат гол против Алеманија Ахен.
Ti ebam sve dzabe me ispcu. Umreni nezakopani t-home, i oni i sport klub sto vaka gi izmesaa rabotive.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Abe vo Bundesligata sudiite ke vi pomagaat ama vo Evropa potesko malce. Spremi se.


Која ситуација со судиите не ти е јасна, трговецу?
Чист пенал од Хумелс, она врз Ројс ќе беше поништено дека Халанд е во офсајд.

И се надевам ќе го акнат 5 утакмици суспензија ова плачково Џуд за изјавите после утакмицата. Ако не - најголеми пички се од сојузот.
На промаја паѓаше, пу да ти ебам киндерот скапан.

Умрена екипа, ФК Тргокомерц. Не плакај сега за судиите, го лапнавте, го лапате и ќе го лапате немиен.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.256
Поени од реакции
6.451
Abe vo Bundesligata sudiite ke vi pomagaat ama vo Evropa potesko malce. Spremi se.
Ако збориш стрикно за утакмицава, судијата иако имаше некои грешки, не влијаеше на резултатот. Пеналот беше чист, Хумелс иако не играче намерно со рака, можда не ја ни виде топката, му ја тргна од нога топката на Милер мислам беше. На тоа додади дека раката беше во тотално неприродна позиција. Ситуацијата предходно, кога мислам Ројс беше фаулиран во шеснаесетник, делуваше ко пенал, али предходно Халанд беше во офсајд, така да и да го досудеше тоа ќе го вратеа офсајдот со ВАР.
Хумел е криминал, не е веќе за ова ниво. Дортмунд со години наназад имаат страшен проблем со повреди. Во секој момент имаат по 10-тина повредени играчи, а не делува и дека нешто преземаат околу тоа. Не е нормално толку повреди да има, нешто не им штима во процесот на работа. Константно назадува Дортмунд, последниве години, наместо да напредува и да крева ниво. Во Европа се небитни, веќе и групите им се тешки за поминување, со Спортинг и Бешикташ во нив. Лошо, а управата нема гајле. Им треба еден рестарт. Загаду аут, цело време е повреден. Хумелс аут, веќе не е за тоа ниво. Дахуд, тотален промашај, Шулц промашен, Шмелцер пензионер веќе, повреден нон стоп, Брант не е ништо посебно, Мален исто, просек. Едини кои нешто вредат како играчи во тимов се Халанд, Ројс, Белингам, Гереро, Витсел. Реина, Хазард, Џан, до некаде.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Abe vo Bundesligata sudiite ke vi pomagaat ama vo Evropa potesko malce. Spremi se.
Кои судии бе игорче , срамно е за Баерн така да збориш во ЛШ , против брдо екипи не коштале судиите во ЛШ , Реал од тие 3 титули по ред , 1 ке земеше да не беа тие мочани судии кога играа против Баерн.
Бќ
Сите што не се за Баерн во бундес го имаат тој синдром , комплекс кој неможе да исчезне , за разлика од нас , фановите на Баерн(осврн Стелт) , кој секогаш сме ги подржувале сите бундес екипи во ЛШ.
Со уживање гледав кога Дортмунд ги измоча Реал во ЛШ , камбекот против Малага и ред други ствари.

Сите го напаѓаат Баерн за умртвување на Бундес , а уствари самите екипи ништо не птават околу тоа.Зошто Ројс не отиде во Баерн? Аубамејамг ? Дембеле ? Гундоган ?
Баерн финансиската моќ си ја креираше сам , не со пари од нафта и на сите им смета сега тоа.Ова е план кроен со децении , за Баерн еден ден да биде толку јак , ама најлесно е да напаѓаш , знам..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Nisto, sto sakas da pravime. Ke ostane doma 2 nedeli i ke se vrati na normalni aktivnosti. Nisto strasno i nevideno.
Kaj si sega be genij sega da komentiras?

 
Член од
18 ноември 2021
Мислења
45
Поени од реакции
53
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Thomas Müller : " In Germany we don't believe in superstars . " From the young national teams we are taught to train and live as a team . That's why you never see any German win individual awards , but that's why you also see 4 Worlds won and 3 European Championships that we have . "

It is how it is :rolleyes: :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom