Bundesliga

Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Кога ќе му збрмчиме ние 120 милиончиња, има на млазен погон да тргне ;)
Вие како испрличивте, треба да му пуштите едеб милион на крај од сезона на тој шо не го пушти Санчо да оди во Јунајтед, во знак на благодарност :)
Автоматски споено мислење:

Шо мислеа Дортмунд кога го назначија овој Терзиќ за тренер ? Ај барем личен е :цицки:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Кога ќе му збрмчиме ние 120 милиончиња, има на млазен погон да тргне ;)
Ќе им збрмчиме 120 ама ако го пуштат и Халанд во пакет. Помина тој воз со 120 милиони, после оваа сезона 80 ако земат со панделка треба да го пуштат.
За некој месец ќе има тотална распродажба таму, им требаат пари за ремонт. :angel:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Па нормално ќе е пист кога се истурва од голови давање а не му вредат пошто одбраната назад е сирење.
Менхенгладбах да беа поприсебни уште два три гола како од шала ќе им дадеа, Емболо само откако влезе две шанси имаше и не ги искористи.
Секоја акција на Мехен беше шанса за гол.
Ги гледав и против Леверкузен без идеја се Дортмунд, со ваква одбрана и во ЛШ нема што да бараат.
Мислам дека им фали Витсел, Емре Чан одвај оди кутриот, средината не им постои буквално.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.256
Поени од реакции
6.451
Мене не ми е јасно како не можат да ја средат одбраната која не е проблематична од сезонава, туку уназад неколку сезони. Не дека им беше претходно топ, али во последниве сезони допира дно. Катастрофа на прекини, катастрофа на полуконтри, контри. Во секој сегмент катастрофа. Го земаа Хумелс што потрошен играч, преспор. Загаду и поготово Аканџи, на ниво на тим од долен дел на табела. Од клуб кој уживав да го гледам секој викенд, сега дали 3 утакмици сум изгледал сезонава. Најмизерно воден клуб од овие што се борат за највисок пласман у топ лигиве. Наместо да земат да ангажираат асален тренер, кој ќе ангажира асални играчи, готови, а не таленти и деца од Реал на позајмици, ко фидер клуб да им се, се брукаат на секое поле и секоја година, наместо да се приближуваат до Баерн, они заостануваат се повеќе и повеќе. Али со трансфер политика и носење на играчи ко Делеини, Хазард, Брант, Хумелс, Шулц, зимање играчи на позаајмици од Реал, друго нешто освен ова не ни може да се очекува.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.011
Мене не ми е јасно како не можат да ја средат одбраната која не е проблематична од сезонава, туку уназад неколку сезони. Не дека им беше претходно топ, али во последниве сезони допира дно. Катастрофа на прекини, катастрофа на полуконтри, контри. Во секој сегмент катастрофа. Го земаа Хумелс што потрошен играч, преспор. Загаду и поготово Аканџи, на ниво на тим од долен дел на табела. Од клуб кој уживав да го гледам секој викенд, сега дали 3 утакмици сум изгледал сезонава. Најмизерно воден клуб од овие што се борат за највисок пласман у топ лигиве. Наместо да земат да ангажираат асален тренер, кој ќе ангажира асални играчи, готови, а не таленти и деца од Реал на позајмици, ко фидер клуб да им се, се брукаат на секое поле и секоја година, наместо да се приближуваат до Баерн, они заостануваат се повеќе и повеќе. Али со трансфер политика и носење на играчи ко Делеини, Хазард, Брант, Хумелс, Шулц, зимање играчи на позаајмици од Реал, друго нешто освен ова не ни може да се очекува.
Парите се кај напаѓачите. :pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Види ги Неверкузен, ЛајпциХ...
Умреници.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Крајно рандом ама третата Бундес лига (како се вика оваа разговорно, Драјта?) ќе биде интересна за пратење

Дуизбург и Каизерслаутерн се борат за опстанок а Минхен 1860, Ханза Рошток и Динамо Дрезден се борат за влез во Цвајта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom