Bundesliga

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Знам зашто јузерот ти е Стелт.
Пошто кога ќе киксне Баерн си невидлив во темава :)
Имав пишано одговор како што треба на претходната прозивка од Игорче Купи-Продај, ама го избриша Клипче.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Кога сме веќе кај Шалке, што се случува со тој клуб? Доста симпатична и интересна екипа беа.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
So pravo, ne fer plej odnesuvanje.
Како ова е не фер-плеј?
Правилото вика дека преку линијата треба да ја шутне (како на видеото), а не да ја внесе одејќи со неа.
Не трескај глупости.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Како ова е не фер-плеј?
Правилото вика дека преку линијата треба да ја шутне (како на видеото), а не да ја внесе одејќи со неа.
Не трескај глупости.
Da, zatoa cekase 5 sekundi da mu dojde golmanot.
Isto kako na Fernandinjo pred dosta godini koga negoviot tim ne ja vratija topkata na protivnikot koi predhodno namerno ja isfrlija poradi povreden igrac i ovoj labavo si dade gol i normalno go uvazija.

Znaes posle sto se sluci? Fernandinjo dobi suspenzija od neznam kolku natprevari na uefa zaradi ne fer plej.

Ovaa na videoto e cist primer za ne fer plej, odnosno potcenuvanje na protivnikot.

Ps. Stabiliziraj si go recnikot.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Da, zatoa cekase 5 sekundi da mu dojde golmanot.
Isto kako na Fernandinjo pred dosta godini koga negoviot tim ne ja vratija topkata na protivnikot koi predhodno namerno ja isfrlija poradi povreden igrac i ovoj labavo si dade gol i normalno go uvazija.

Znaes posle sto se sluci? Fernandinjo dobi suspenzija od neznam kolku natprevari na uefa zaradi ne fer plej.

Ovaa na videoto e cist primer za ne fer plej, odnosno potcenuvanje na protivnikot.

Ps. Stabiliziraj si go recnikot.
Споредуваш две тотално различни ситуации, какви ти се овие глупости?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom