Bundesliga

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276


Од Ајнтрахт Франкфурт кои најверојатно ќе играат во ЛШ оди во Гладбах кои тешко да се пласираат и за во ЛЕ.

Гладбах секако се финансиски појаки ама пак малку чудна одлука на Ади Хитер.
Во секој случај супер замена за Розе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Честитки, мило ми е за Адолф Хитер, човекот со нај "морам да направам double take после читање" име на сите времиња
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Честитки, мило ми е за Адолф Хитер, човекот со нај "морам да направам double take после читање" име на сите времиња
Па цел подфорум Фудбал правиме крвни слики/тумор маркери после твои постови, па ништо.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334


Од Ајнтрахт Франкфурт кои најверојатно ќе играат во ЛШ оди во Гладбах кои тешко да се пласираат и за во ЛЕ.

Гладбах секако се финансиски појаки ама пак малку чудна одлука на Ади Хитер.
Во секој случај супер замена за Розе.
Odlicen trener mi se dopagja i po stilot onaka opusten. Ali dolgorocno Gladbach e pred Eintracht toa site go znaat, zatoa i Bobic si odi vo Hertha a Hüttner vo Gladbach. Steta za Eintracht, se menuvaat 2 klucni lugje vo klubot. Ke vidime kako ke ispadne tamu.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Odlicen trener mi se dopagja i po stilot onaka opusten. Ali dolgorocno Gladbach e pred Eintracht toa site go znaat, zatoa i Bobic si odi vo Hertha a Hüttner vo Gladbach. Steta za Eintracht, se menuvaat 2 klucni lugje vo klubot. Ke vidime kako ke ispadne tamu.


Ако испадне Рањик да ги води како тренер и да биде во управата тоа ќе биде супер за нив.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334


Ако испадне Рањик да ги води како тренер и да биде во управата тоа ќе биде супер за нив.
Golemo ime so uspesi ama poslednite 3 4 opcii sam predvreme gi odbi izgleda premnogu mokj saka. Vo Germanija nema sistem ko vo Anglija trener i menadzer zatoa bi bil vozdrzan okolu spekulacijata.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276


Фреди Бобич од Ајнтрахт Франкфурт во Херта официјално од летово.
Да видиме дали ќе успее наредните години да ги направи Херта тим што би играл поредовно во ЛШ.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Mission impossible
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Херта одат во 14-дневен карантин. Требаше да играат 3 натпревари во наредните 10 дена. Сега ќе бидат одложени.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Шокантно. Сите се изненадени никој не очекуваше.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
Odlicen trener mi se dopagja i po stilot onaka opusten. Ali dolgorocno Gladbach e pred Eintracht toa site go znaat, zatoa i Bobic si odi vo Hertha a Hüttner vo Gladbach. Steta za Eintracht, se menuvaat 2 klucni lugje vo klubot. Ke vidime kako ke ispadne tamu.
фактички тројца многу битни ликови го напуштаат Ајнтрахт... покрај Бобич и Хутер, исто така заминува и Бруно Хубнер спортскиот директор после повеќе од 10 години во Ајнтрахт... неговото место како спортски директор го превзема Бен Манга главниот скаут на Ајнтрахт, кој патем заедно со Фреди Бобич во 2016 дојде во Франкфурт.. Бобич, Хубнер и Манга беше "светото тројство" и ги направија најголемите успеси со Ајнтрахт... круна на нивната работа секако би било ТОП 4 пласман оваа година односно Лига на Шампиони наредна сезона..

иначе покрај Ралф Рагник и многу други имиња се вртат како замена за Хутер, меѓу кои актуелниве тренери на Волфсбург (Оливер Глазнер), ПСВ Ајндховен (Роџер Шмит), Норич (Даниел Фарке), Динамо Москва (Сандро Шварц), бившиот тренер од Борусија Д. Лусиен Фавре итн итн...

како замена за Бобич минатиот месец се појави инфо дека го сакаат Бастијан Швајнштајгер ама веројатно ништо од тоа нема да биде.. како најсериозни каднидати се спомнуваат моменталните спортските директори од Хамбург и Мајнц, како и Игли Таре од Лацио....
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Ај да видиме дали ќе ја заврши сезоната како тренер.
Автоматски споено мислење:

Изгледа и Клосе ќе си оди.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom