Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Хеттрик за 15 мин :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Moukoko 16 godini i eden den, najmlad sto zaigral vo Bundesligata.

1605995047448.png
 

Attachments

Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Стелт го нема да коментира за колово.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
Breaking | Schalke duo Nabil Bentaleb & Amine Harit have been suspended & will train individually & the contract of Vedad Ibisevic will be terminated on December 31 - S04 in a real mess at the minute.

Хаос се дешава во клубот. Штета.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Tazno ama ne cudno. Raspad sistem.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.323
Großkreutz svetski sampionati 1
Messi i Ronaldo svetski sampionati 0

Sepak fala za tvojot pridones na temava

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
Сепак, настан кој се има случено 9 пати, може со иста веројатност да се спореди со настан кој се случил еднаш...
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Сепак, настан кој се има случено 9 пати, може со иста веројатност да се спореди со настан кој се случил еднаш...
Uspehot na Großkreutz e uste poubedliv so ogled deka samo ednas bil na SP a Messi i Ronaldo sobrano 7-8 pati. Prasanje na glediste.

Na kraj i edniot i drugiot muabet e glup so toa sakav da go soocam noviov clen.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Кевин Гроскројц со точно 0 изиграни минути на светското. Технички не ни му следува медал.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Ete gledas. So 0minuti sampion. Retko koj moze da se pofali so toa.

Прегледај го приврзокот 276298
Ааааа епа добро брат чим се истетовирал ондак точно е и му го намалува успехот на Рибери, односно го изедначува или како и да сакаш да го претставиш и тотално ги минимизира кариерите на Меси и Роналдо.

Што вика видук, 9 пати повторено и 1 случајно и не по негова вина е неспоредливо.
И ние интерашите се заебаваме Орландони 1 ЛШ, Буфон 0.
Не знам што те повреди толку тој факт дека Рибери има поише титули од Борусија ко клуб. Факт е тоа. Исто ко што е факт дека Баерн е единствен фудбалски гигант у Германија, другите не му се ни до колена.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Ааааа епа добро брат чим се истетовирал ондак точно е и му го намалува успехот на Рибери, односно го изедначува или како и да сакаш да го претставиш и тотално ги минимизира кариерите на Меси и Роналдо.

Што вика видук, 9 пати повторено и 1 случајно и не по негова вина е неспоредливо.
И ние интерашите се заебаваме Орландони 1 ЛШ, Буфон 0.
Не знам што те повреди толку тој факт дека Рибери има поише титули од Борусија ко клуб. Факт е тоа. Исто ко што е факт дека Баерн е единствен фудбалски гигант у Германија, другите не му се ни до колена.
Fakt e ama bezvredna informacija. Uleta nov clen i me citira so sosema treta rabota. Relevantno kako vo Kina da padne vrekja oriz nekade. Od ozgora na toga kako po novo sto bi rekle dadov i ja sosema drug primer vo sustina relevanten ili ne relevanten kako pisanoto od noviov clen. Stilisticki sakav da pokazam deka muabetov e bez vrska. Inace i dvete postovi baziraat na fakti, isto sme tuka. Ja nemam problem so fakti i ne me boli sto Ribery imal poveke Ger sampionati od Dortmund.

Primer mozam i da pisam deka Nacional Montevideo ima 46 maticni sampionati a Baern samo 30. I toa se fakti ama relevantnosta e nepostoecka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom