Bundesliga 2020/2021

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.199
Поени од реакции
12.570
Ќе се занимаваш ко ќе ви стегне по некој гол.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.367
Поени од реакции
45.800
Штета што има правило да наполни 16 па да може заигра, инаку до сега прв стрелец во клубот ќе беше
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.199
Поени од реакции
12.570
Мукоко неколку месеци тренира веќе со прв тим и се гледа дека пак напредна. Како 15-годишен има веќе 10 гола во 3 партии кај У19 тимот. Дортмунд редовно ваѓа вакви таленти, ко ќе споредам во времето со младите Шахин и Геце, Мукоко уште помлад е подалеку него спомнатите во исти години. Нека остане само здрав и ќе добие редовна минутажа. Халанд и како бекап Мукоко, не звучи лошо. Иако ќе има 16 години најбитно е квалитетот на терен. Ете и Рејна и Белнгхам со 17 години одлично играат и немаат нкаков проблем поради годините.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.199
Поени од реакции
12.570
Legendata Gerd Müller denes polni 75 godini. Za zal, mu se blizi krajot. Vekje 5 godini e vo bolnica, sega i na intenzivna, demencija ima. Pored zenamu, uste malku speikji ke premine. Rekordite na Müller vo golem broj seuste se cinat ne dostapni za denesni fudbaleri.

68 golovi vo 62 partii za Germanija
Vo 2 SP vkupna dade 14 golovi i seuste rekordni 8 golovi vo edno SP
69 golovi vo 77 parti vo Evropskite kupovi
35 golovi vo 35 partii vo togasna LS
Vo Bundesligata imase rekordni 38 odnosno 40 golovi vo edna sezona, rekord do denes
365 golovi vo 427 partii vo Bundesligata
7 pati prv strelec vo Bundesligata
1970 i 1972 zlatna kopacka
Vo prosek 26 golovi vo sezona davase vo Bundesligata
62 golovi vo 78 partii vo kupot
Vo kalendarskata godina 1972 dade vkupno 85 golovi vo 60 partii. 2012 Messi go uzmina so 91 golovi vo 69 partii.
Svetski sampion 1974.
Evropski sampion 1972.
4 pati sampion vo Germanija
4 pati pobednik na domasniot kup
3 pati pobednik na LS
Pobednik na kup na pobednici na kupot
Svetski sampion na klubsko natprevaruvanje
Pobednik na ballon d'or
2 pati igrac na godinata vo Germanija
Proglasen za del od "Hall of fame" na Germanskiot fudbal
Legenda.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.880
Поени од реакции
76.972
И Боби Робсон има деменција. Пичку матер греота е да чуеш дека вакви легенди стануваат растенија, бем ти и живот и се.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.248
Поени од реакции
7.899
И Боби Робсон има деменција. Пичку матер греота е да чуеш дека вакви легенди стануваат растенија, бем ти и живот и се.
Боби Робсон почина пред повеќе од деценија, деменцијата би му била најмал проблем И документарец има за него на Нетфликс. Боби Чарлтон има деменција.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.880
Поени од реакции
76.972
Боби Робсон почина пред повеќе од деценија, деменцијата би му била најмал проблем И документарец има за него на Нетфликс. Боби Чарлтон има деменција.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Оф леле не знам што зборам веќе. :facepalm: Ај бар Боби е, ќе пројде некако. :icon_mrgr:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.285
Поени од реакции
5.268
Заклучувајте тема дур е време, во спротивно ќе почне :drk:.
Едит: почнала веќе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.880
Поени од реакции
76.972
Не знам дали само јас имам впечаток дека Ноер секоја утакмица брани по 5 зицери... Не е можно значи, некни и Салзбург имаше катаљарда зицери, Дортмунд денес исто така доста шанси, едино Хофенхајм убаво ги наполни сезонава. Пак преофанзивен Баерн, Дортмунд имаше доста простор али завршницата денес им беше доста слаба. Халанд е чудовиште, не може никој да го чува, Боатенг и Алаба крв исплукаа денеска борејќи се со него. Штета за Кимих ако е нешто сериозно...
 
На врв Bottom