Bundesliga 2020/2021

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.367
Поени од реакции
45.800
Па ова не е веќе ни Баерн лига. Левандовски лига е.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.199
Поени од реакции
12.570
Moukoko denes vo U19 protiv Schalke so tri gola. Vo Noemvri polno 16 godini. Ke zaigra i togas za prviot tim.

 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.199
Поени од реакции
12.570
Како што тргнале...

Догодина, против Хамбургер во дербито
Нема да преживеат ако одпаднат. 300м долг ни Хамбург немаше.
Автоматски споено мислење:

1603053954370.png

Брука Шалковци расистички напаѓаат 15 годишен.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.722
Поени од реакции
5.480
Овие Шалке пак губат :(


Ајде можеби од јануари ќе почнат да победваат
Ова денес највеќе ги боли пошто е од најомразениот ривал. Дортмунд ако ништо друго моментално можат да им се исмеваат на комшиите до даска.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Ова денес највеќе ги боли пошто е од најомразениот ривал. Дортмунд ако ништо друго моментално можат да им се исмеваат на комшиите до даска.
И ништо друго.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.199
Поени од реакции
12.570
Дортмунд е толку оддалечен од Шалке како никогаш досега. Слични клубови од потенцијалот, еден воден од аматери другиот од професионалци.
Автоматски споено мислење:

Иначе Мукоко вчера даде 4 голови а предходниот викенд три беа. Уште малце и кај првиот тим ќе го гледаме.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.499
Поени од реакции
11.271
Апсолутно никој не го занима Мукоко, ниту па е за во темава.
 
На врв Bottom