Bundesliga 2020/2021

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.139
Поени од реакции
12.472
Слеп си бе Игорче Купи-Продај?
Единствена пештера е таа што ти треба да излезеш од неа и да почнеш да навиваш за фудбалски клуб, не за економско здружение.
Нов грб на Хофенхајм:

Unbenannt2.png
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.738


* кога ќе згазнам бос на детска играчка фрлена на земја и кога ќе видам дека во фармерската лига од еден и пол тим, некој сепак го декласира тој едниот тим бесрамно.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.476
Поени од реакции
11.189
Стај си вазелинче пред да пишуваш вакви butthurt постови, мислам дека ќе ти олесни малку.
Машкиот Чолизмо допира ново дно.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.738
Стај си вазелинче пред да пишуваш вакви butthurt постови, мислам дека ќе ти олесни малку.
Машкиот Чолизмо допира ново дно.
Друже Стелт, што е спорно? Чуму нервоза?
За Хофенхајм сум од дете.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.476
Поени од реакции
11.189
Друже Стелт, што е спорно? Чуму нервоза?
За Хофенхајм сум од дете.
Тогаш ти ги разбирам мизерните тинејџерските постови цело време што ги имаш на форумов, Хофенхајм постои од 2007-ма година во овој облик.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.738
Тогаш ти ги разбирам мизерните тинејџерските постови цело време што ги имаш на форумов, Хофенхајм постои од 2007-ма година во овој облик.
Живеев 11 години во Баден-Вуртемберг. Следев одблизу како напредуваат од селска до фармерска (Бундес Лига). Покрај нив го следев и гимнастичарскиот клуб, а одев со дедо ми често на Рајн Некар Левен да гледам ракомет.

Затоа пред да судиш другпат размисли.
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.272
Поени од реакции
8.745
Да кажеш дека од дете навиваш за Хофенхајм а притоа да не ги спомнеш Сејад Салиховиќ и Ведад Ибишевиќ како основна причина за твоето навивање за нив, треба во најмала рака да ти е срам... и стид. :misticen:
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.139
Поени од реакции
12.472
Noviot trener na Schalke Baum pred da pocne sezonata dade prognoza za tabelata na kraj:

1601539481119.png


Arno ama togas ne bil trener na Schalke. Sega normalno vika timot ima potencijal i treba povisoko da se plasira. Sto i da kaze drugo sega.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.065
Поени од реакции
7.164
Перфектно одсуден меч :bravobe:
Онај па онај клошарот Лукас му се кладе в лице кога му изваде жолт при еден груб старт врз Халанд :facepalm: а одлуката беше чиста како солза, сам излегуваше пред голман
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.139
Поени од реакции
12.472
Во Берлин го победија коронава. Секоја чест за фановите одлична атмосфера и со помали капацитети.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.972
Поени од реакции
76.469
Noviot trener na Schalke Baum pred da pocne sezonata dade prognoza za tabelata na kraj:

Прегледај го приврзокот 268763


Arno ama togas ne bil trener na Schalke. Sega normalno vika timot ima potencijal i treba povisoko da se plasira. Sto i da kaze drugo sega.
Па баш е добро, викнале човек со познавање од фудбалот, што знаел дека тимов ќе биде срање :D Подобро да викнеш човек што знае дека нема да те бидува наместо некој што ќе дојде и ќе ветува топ 4 пласман

Дури и апгрејд е 15 место од ова во моментов :D
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
802
Поени од реакции
931
Во Берлин го победија коронава. Секоја чест за фановите одлична атмосфера и со помали капацитети.

Симпатичен клуб се Унион, се надевам ќе продолжат со добри игри и најважно добри резултати.
Убаво е што има клуб од Источна Германија во лигата.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.139
Поени од реакции
12.472
Халанд каква завршница има многу јако. Рејна ме потсеќа на младиот Пулушиќ има светла иднина дечково. Белингхам веќе во првите партии покажува дека е полн погодок секоје Евро од тие 25м беше добро вложено.
 
На врв Bottom