Bundesliga 2020/2021

Член од
28 март 2015
Мислења
4.153
Поени од реакции
7.931
Вакви голови лупаше Кејн на почетокот, ништо посебно ама ефикасно. Увек на право место, брза реакција, не промашува, висок и снажен, едина мана е што немаат брзина и дриблинг, ама еби брзина и дриблинг ако даваат по 3 гола на натрпевар.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.014
Поени од реакции
12.279
За неговата снага има солидна техника и брзина. И како што викаш, битно се головите. Вториот гол беше одличен, не секој ќе погодеше. Ладнокрвно кратко се испули и од агол даде гол. И на крај со 19 години има уште простор да напредува. Засега полн погодок.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.541
Поени од реакции
75.416
Од ова што гледам изгледа Баерн следно коло ќе се врати на прво место
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.219
Поени од реакции
4.201
Прв пат по не знам колку години седнав да го гледам Баерн и сум позитивно изненаден каков фудбал изиграа..максимално заангажирано,крвнички,милион шанси,требаше уште 10 гола да му стегнат..тотална доминација..секоја чест.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.435
Поени од реакции
11.106
Дејвис во 83-та правеше спринтови како да е 2-ра минута.

Каков играч, откритие ццц
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.714
Поени од реакции
4.192
Ај за Баерн, Лајпциг и Дортмунд беше очекувано да се борат за титула ама овие Менхенгладбах изненадуваат сезонава
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.199
Поени од реакции
45.673
Ваљда ќе го биде стварно, ама и Батшуаи и Алкасер прејако почнаа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.541
Поени од реакции
75.416
Ваљда ќе го биде стварно, ама и Батшуаи и Алкасер прејако почнаа.
И ќе продолжеа добро ако се уште играа???

Оваа сезона Алкасер даде 5 гола во 11 меча (и тоа некои од клупа)

Единствена причина зошто не продолжува со оваа статистика е дека дојде Халанд.

Башка, Халанд дава дупло повеќе голови од Мичи и од Алкасер
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
632
Поени од реакции
867
Hello 1st place , long time no see
Menhengladbah uste 2 gola im dava na lajpcig so sigurnost gi unistija za pola saat
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.541
Поени од реакции
75.416
Од ова што гледам изгледа Баерн следно коло ќе се врати на прво место
Очигледно.

Сега до крај само ќе билдаат разлика

:(

И ете од
"петтиот во Бундес против четвртиот во ПЛ"
Дуелот Баерн-Челзи лагано испадна првиот од Бундес со четвртиот од ПЛ :D
 
Член од
16 август 2019
Мислења
59
Поени од реакции
90
И ете од
"петтиот во Бундес против четвртиот во ПЛ"
Дуелот Баерн-Челзи лагано испадна првиот од Бундес со четвртиот од ПЛ :D
Биди задоволен што не е првиот од Бундес со седмиот од ПЛ :D
 
На врв Bottom