Bundesliga 2020/2021

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.030
Поени од реакции
12.296
Негде читав дека има клаузула од 60 милиони. ТОчно е?
Ne e potvrdeno deka ima ama najverovatna spekulacija e od 2022 ama daleku nad 60m eur. Ali do sega nisto oficijalno.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.078
Идеален трансфер ќе испадне ова. И Халанд може да им помогне на Дортмунд а и тие на него да се развива како играч. Штета што не може да им помогне во ЛШ против ПСЖ.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.074
Поени од реакции
1.334
Идеален трансфер ќе испадне ова. И Халанд може да им помогне на Дортмунд а и тие на него да се развива како играч. Штета што не може да им помогне во ЛШ против ПСЖ.
ПСЖ ќе јади 2-3 вкупно во тие два натпревари. Прашање е Дортмунд колку можи да се одбрани.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.277
Поени од реакции
2.569
Идеален трансфер ќе испадне ова. И Халанд може да им помогне на Дортмунд а и тие на него да се развива како играч. Штета што не може да им помогне во ЛШ против ПСЖ.
Како тоа?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.078
Веќе играше за Салцбург во групите па според правилата на Уефа не смее да игра во нокаут фазата за друг тим. Така беше и со Кутињо кога премина во Барселона.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.277
Поени од реакции
2.569
Веќе играше за Салцбург во групите па според правилата на Уефа не смее да игра во нокаут фазата за друг тим. Така беше и со Кутињо кога премина во Барселона.
Нели го укинаа тоа правило или јас сум јанглаш?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.078
Нели го укинаа тоа правило или јас сум јанглаш?
Стварно било укинато... Јбг, избрзав малку со постот, не бев сигурен дека веќе не важи тоа правило. Јас испаднав јанглаш. :D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.911
Поени од реакции
80.071
Не сакам да се палам на шпекулации али ова вреди, па да прашам, има нешто сериозно за Тимо Вернер во Ливерпул по германски новини?
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.030
Поени од реакции
12.296
Не сакам да се палам на шпекулации али ова вреди, па да прашам, има нешто сериозно за Тимо Вернер во Ливерпул по германски новини?
Citav sega za Barsa imal interes. Ama od porano Liverpul sekojpat bese vo senka kako interesent. Vo senka posto javna tajna bese deka Werner saka vo Baern. A toa ne gledam da se desi. Ete proslata nedela i Hasan Salihamidzic opsirno objasni, zosto Werner ne pasuva vo Baern i go sporeduva so Lewa. Od edna strana do nekade realno ama bez potreba se zatvori uste ednas vratata. A Werner vo Liverpul bi bilo odlicen fit i mnogu bi mu odgovaralo tamu. Prasanje na vreme e koga ke go napusti Leipzig. Opsto interesno ke bide za Leipzig sto ke im se desava so igracite ko ke pojavat pogolemi klubovi interes za niv.

Inace ima i vo Germanski mediumi ali se povikuvaat na Mirror i Sun.
Автоматски споено мислење:

 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.911
Поени од реакции
80.071
Inace ima i vo Germanski mediumi ali se povikuvaat na Mirror i Sun.
Значи се повикуваат на непостоечки медиуми. Ај Мирор знае да извади некоја добра статија ама сан е последен медиум кој би добил било каква информација поврзана со клубот.
 
На врв Bottom