Bundesliga 2020/2021

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.906
Поени од реакции
2.591
Го гледав сношти дербито Борусија - Лајпцинг...нападот и на двете екипи одигра фантастично додека одбраната а посебно голманите...Браво за супер натпреварот и на 2 -те екипи.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.048
Поени од реакции
12.315
Bürki za zal pocna se serijata greski. Bez potreba se izgubija 2 boda. Ne sakam da go krivam so ogled sto godinava e fantasticen, se desavaat greski. No Leipzig vo prvoto poluvreme ne bese prisuten a so raniot gol vo vtoroto zedoa nova sila. Toa e toa. Zagadou inace e fenomenalen, pola godina bez partija i sega 3-4 cetiri po red i toa vrvni za negovi godini. Ako prodolzi go ceka golema kariera.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.601
Поени од реакции
75.517
Стандард Шалке у последниве 5-6 години

Сега ќе завршат во топ 4, ќе влезат во нокаут фаза на ЛШ и ќе завршат на 14-то место во Бундес, па после тоа пак топ 4, па после тоа пак 9 место, па пак ЛШ, па 12-то место.... и така... :D
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
297
Поени од реакции
125
Абе кој ја правел анкетава ало, на крај ќе излезе дека Менхенгладбах ќе земе титула хахха
Во најмала рака требало барем десетина тимови да се стават за да се гласа сезонава :))
Автоматски споено мислење:

Т.е. сеа гледам дека гласањево било за пред 2 сезони шит :))
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.947
Поени од реакции
32.448
Абе кој ја правел анкетава ало, на крај ќе излезе дека Менхенгладбах ќе земе титула хахха
Во најмала рака требало барем десетина тимови да се стават за да се гласа сезонава :))
Автоматски споено мислење:

Т.е. сеа гледам дека гласањево било за пред 2 сезони шит :))
Ke napraam posle nova i ke glasaat samo trojca.

Sredeno.
 
Последно уредено:

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.632
Поени од реакции
1.102
Одлуката на Халанд да оди во Дортмунд беше ептен исправна, тука според мене највеќе има простор за напредок, а богами уште у прва утакмица покажува што знае.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.048
Поени од реакции
12.315
Abe ne za drugo odlicen transfer ke se raspuka :D

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
На врв Bottom