Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Факт е дека Дортмунд години уназад имаше врвни напаѓачи. Да не одам далеку ама ете од времето на Клоп, Фреј, Бариос, Левандовски, Обамејанг, Алкасер и сега Халанд. Батуш би го одвоил пошто не беше толку долго тука али исто беше сосема добар.

Пако е одличен напаѓач и статистички секоја 100та минута дава гол. Е сега проблем е што е наклонет на повреди тамам ќе му киниса и ќе се повреди. Исто така ваљда го фати носталгија за Шпанија па чинеше му фали мотивација. Дортмунд мораше да реагира да земе уште еден напаѓач и уште толку стана јасно дека Пако може да си оди, така и дојде. За џабе ти е играч кои поради други причини губи мотивација. А Халанд засега е феноменален, 7 голови во три партии.

Ќе биде интересна сезонава, и Лајпциг осети дека едно е да стасаш горе ама друго да се држиш.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Jasno mi e deka gi nemas ni videno ni znaes za nivnite ulogi vo Dortmund. Nema vrska.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
Ако беа врвни ќе мрднеа од Дортмунд, не тоа да му биди врв во кариерата. Каква сака нека му била улогата.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Изгледа имаме различни криетриуми.

Фреј во 74 партии во Бундеслигата даде 34 гола и 19 асистенции. Бариос во 102 партии за Дортмунд даде 49 голови и 17 асистенции, двапати освои Бундеслигата и еднаш Германскиот куп. Ја ги проценував по тоа што направиле во Дортмунд. Ок, не се најде некој слеп ПЛ тим да лупне мултимилионска сума за нив, нема проблем. Играчите се легенди во Дортмунд а има и за што.
Автоматски споено мислење:

Ако беа врвни ќе мрднеа од Дортмунд, не тоа да му биди врв во кариерата. Каква сака нека му била улогата.
Абе прашај го Мики од ко мрдна што му стана, Обамејанг, и некои други. Мрднаа и се домрднаа. Али да, контото им порасна солидно. Туку да не бидам погрешно сфатен, Оба направи огромен успех во Дортмунд али не е само да се мрдне негде. Никаков критериум.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Баш добар играч беше Бариош....ако го заборавивте дека поминаа 9-10 години не значи дека бил лош играч..во сезоната кога освоија титула 2011 мислам беше тогаш газеше.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Абе прашај го Мики од ко мрдна што му стана, Обамејанг, и некои други. Мрднаа и се домрднаа. Али да, контото им порасна солидно. Туку да не бидам погрешно сфатен, Оба направи огромен успех во Дортмунд али не е само да се мрдне негде. Никаков критериум.
Па тоа е цела поента. Мрднаја и се изгубија, ако проделжеа никој немаше да вика дека се трупови, мада шо Оба и не е лош, ама другиот се изгуби. И изиграле 2 сезони и одма врвни, класа и шо ти не, не дека треба малце повеќе од тоа за врвни, али ај. Битно за Дортмунд играле, само то ти треба тебе за да му пресудиш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.827
Jas ne rekov deka se losi igraci, tuku deka ne se vrvni. Spored mene ni Obamejang ne e vrven, samo Lewa i nieden od ovie, ali ajde. Toa sto Barios igral dobro za mrtov Dortmund ne znaci deka e vrven igrac. Aj sea ja da ti kazam deka Palasio e vrven igrac poso dal 50 gola vo 200 nastapi za Inter.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Чекајте за сезона-две кога ќе пише на форумов Игорче Купи-Продај дека и Алкасер бил врвен напаѓач.

Живее во некој свет на илузии, али оправдано кога екипата за која навива е купи-продај тимче и он е помирен со тоа. На него животна цел му е Дортмунд да купува играчи, да ги продава по некоја сезона поскапо него што ги купиле и да умара на форумов колку тоа царски работеле од управа. Во меѓувреме сурфа на Гугл како изгледаше трофејот во Бундес.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Abe se vrati od ko e Baern pak prv?

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Ке го сонувате трофејот у бундес уште 10 години џабе приказни овој бил оној бил добар..
Баерн е Бундес , Бундес е Баерн , кратко и јасно
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Abe se vrati od ko e Baern pak prv?
Претпоследното мислење на темава ми е на 25.01, така да прескокни ме со дегенскиве фори и продужи да расправаш како Фреј, Бариос и Обамејанг биле врвни напаѓачи.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Претпоследното мислење на темава ми е на 25.01, така да прескокни ме со дегенскиве фори и продужи да расправаш како Фреј, Бариос и Обамејанг биле врвни напаѓачи.

Абе јасно е дека Баерн редовно има интерес за несоодветни играчи ама во случајов Фреј во право биле што појавиа интерес.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357

Абе јасно е дека Баерн редовно има интерес за несоодветни играчи ама во случајов Фреј во право биле што појавиа интерес.
Абе јасно е дека Баерн на тебе ти се ноќна мора и редовно на форумов се понашаш толку butthurt како некој вработен таму да ти украл девојка или така нешто, само не ми давај глупи статии од Goal т.е не се ни статии, туку шпекулации дека КЛИНСМАН бил фан на Фреј и се среќавал со агентот на Фреј. Значи Клинсман лично, не Баерн. А сите знаеме како Клинсман си го заврши времето во Баерн.

И престани да се бламираш со инсистирањето дека ботови како Фреј и остала багра биле врвни напаѓачи. Единствен врвен напаѓач што сте го имале години наназад бил Левандовски.
,,Уживај" во остатокот од Бундеслигата и знаењето дека некоја наредна сезона можеби ќе помирисате прво место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom