Bundesliga

Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Освен Баерн ни една екипа не ми изгледа како добро подготвена после паузата.
Очекував Леверкузен да го задржи ритамот и наместо тоа изедоа блам од Волфсбург, овие па ги торпедираа Леверкузен на гости кои немаа пораз Бог знае од кога и после три дена изгубија на домашен терен од Франкфурт кој патем беа во катастрофална форма.
 
M

Macedon1um

Гостин
240 милиони и тоа стартна цена.
Хет-трикот против моќниот Падерборн не смее тукутака да биде занемарен.
240м не ама константен си е цела сезона дали со голови дали со асистенции, нема да го пуштат така лесно..

1.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Не знам па што го бараат нека си најдат друг.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Statistika kako statistika, nekogash e na tvoja strana, nekogash ne.

Ne deka gji sporeduvam Mikitarijan i Sanco, ama videte mu ja sezonata pred da dojde vo Mancester, odnosno brojkite, pa posle se zagubi i kaj Mancester, Arsenal i Roma.

Ima uste mnogu leb da jade Sanco za da bide na nivo da igra vo Pl. Dosta natprevari mu imam gledano, na nekoi natprevari se vadi so gol ili asistencija, a na natprevarot e bil prilicno los. Toa mozebi e dobro za Dortmund, ama ne i za top klub, bidejki premnogu mu varira igrata sto donekade e i opravdano zatoa sto se raboti za dosta mlad igrac.

Na primer na prethodnite tri natprevari bese ocaen, i prvoto poluvreme so Paderborn, pa podocna se izvadi so golovite, zasenuvajki go negoviot prvicno losh performans.

Za mene licno Mancester ne treba da se zaletiva za nego, osobeno ne za ovie sumi koi se spomenuvaat. 60 milioni plus bonusi e donekade OK, za igrac so uste dve godini od dogovor.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Не знам па што го бараат нека си најдат друг.
Нема кој друг...мал е изборот на млади и талентирани фудбалери што имаат квалитет и можат да направат разлика па затоа го бараат...Санчо вака на прво делува атрактивен ама мислам дека не е некој продуктивен играч........премногу солира,губи безвеза топки,прави некои селски финти безпотребно, и што е најбитно некостантен.....вака делува перфектен мечап за Тотенхем да оди кај Мурињо да го среди малце бидејќи лесно е да играш во Дортмунд каде немаш притисок и се заебаваш...во посериозна екипа не знам дали ќе го остават онака да солира и да ја држи топката 2 минути
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
За Санчо 100 пати е кажано дека проблем му е недисциплината и затоа е меч со две острици. Дека е екстра талент и одличен играч нема сомнеж, ама во право е Џони што се тиче притисокот, со сета почит ама едно е во Дортмунд да играш каде 90% од утакмиците се полабави отколку пример во УТД каде после еден слаб меч мртви ќе му разебат медиумите.

Секако мое мислење е дека Дортмунд добро ќе кешира на него, нема дилеми тука.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Posledniot period imav dosta vreme da gledam natprevari od ligava i mozam da kazam deka ima stvarno dobri igraci koi ne se tolku hajpnati kako ovie sto se vekje dosta poznati.
Eve nekoi koi mi padnaa vo oko...Mukiele, desen bek na Lajpcig, Upamekano centralen bek na Lajpcig, Nkunku krilen napagjac isto taka od Lajpcig, Friedl lev bek na Werder, Rashica krilen napagjac na Werder, Toure krilen napagjac na Ajntraht, Kostic krilo od Ajntraht ovoj e dosta postar steta sto ne zaigra za pokvaliteten klub vo negovata kariera.....
Isto taka Baer si zema mn dobar golman Nubel od Shalke, Bejli od Leverkusen stranicen napagjac,...Diabi isto od Leverkusen stranicen napagjac, Grujic od Herta veznjak...Mbabu bek na Wolsburg........

Navistina ima golem potencijal vo bundes ligata, milina e da gi gledas.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Тој Упамекано на конфузен лик ми стои али ќе видиме што ќе испадне од него.
Нкунку го земаа од ПСЖ, и таму беше голем талент и дефинитивно не згреши што дојде во Лајпциг. Сеа и Олмо го земаа, исто така голем талент и очекувам да се развие во страшен играч.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Тој Упамекано на конфузен лик ми стои али ќе видиме што ќе испадне од него.
Нкунку го земаа од ПСЖ, и таму беше голем талент и дефинитивно не згреши што дојде во Лајпциг. Сеа и Олмо го земаа, исто така голем талент и очекувам да се развие во страшен играч.
Gi gledav site cetiri natprevari na Lajpcig i mi deluva na stabilen, ne panicar, smiren. Kje videme uste na ovie nekolku natprevari sto prestojat i kje imame podobra slika za Upamekano.

Kako i da e za mene Lajpcig ima mnogu dobar sostav, se razbira i so mn dobar trener, i ne slucajno se na mesto koe vodi vo LS.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Gi zaboraviv i dvoecot od Borusija Menhengladbah, Neuhaus defanziven veznjak i Turam krilen napagjac.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Звер е Упамекано,лани ги следев доста Лајпциг и пиле не можеше да прелета кај него.
Овај Понграчич ми изгледа за добар играч,премногу е млад 22 години ама му претстои добра кариера, гледам дека Баерн и Лајпциг биле заинтересирани за него пред да потпиши за Волфсбург.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Звер е Упамекано,лани ги следев доста Лајпциг и пиле не можеше да прелета кај него.
Овај Понграчич ми изгледа за добар играч,премногу е млад 22 години ама му претстои добра кариера, гледам дека Баерн и Лајпциг биле заинтересирани за него пред да потпиши за Волфсбург.
Ти секако сите ги следиш. Упамекано лани имаше еден куп киксови, оваа сезони стварно доминира.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.208
Ти секако сите ги следиш. Упамекано лани имаше еден куп киксови, оваа сезони стварно доминира.
Не знам, јас кога да ги гледав Лајпциг доминираше на теренот Упамекано,лани Лајпциг беа коска назад во одбрана, на домашен терен гол не им се даваше, оваа сезона го немам гледано ич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom