Bundesliga

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Голиште, страшна визија Кимих.
Дортмунд не е дораснат на Баерн, никогаш и не бил.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Голиште, страшна визија Кимих.
Дортмунд не е дораснат на Баерн, никогаш и не бил.
Го гледаш натпреварот ??? Еден куп шанси испромашија Дортмунд, немаат завршница денес, Халанд кога и да треба да шутира се сери не знам оти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Го гледаш натпреварот ??? Еден куп шанси испромашија Дортмунд, немаат завршница денес, Халанд кога и да треба да шутира се сери не знам оти.
Може зошто не е притисокот ист кога играш против Баерн и против Падерборн :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Го гледаш натпреварот ??? Еден куп шанси испромашија Дортмунд, немаат завршница денес, Халанд кога и да треба да шутира се сери не знам оти.
И кој имаше почисти шанси? Немале завршница Дортмунд, па то е разликата во квалитет, дефиниција е во фудбалов завршницата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
И кој имаше почисти шанси? Немале завршница Дортмунд, па то е разликата во квалитет, дефиниција е во фудбалов завршницата.
Коментарот ти беше дека не им биле дораснати, можеби имаат лош ден, не значи ако немаат денес завршница дека не им се дораснати :)
Првото полувреме беа подобри Дортмунд, ги торпедираа со шанси од сите страни, дури и финтици им продаваа, не дека Баерн немаа свои моменти.
Потоа следеше евроголот на Кимих, и тотално друг Дортмунд во второ.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Може зошто не е притисокот ист кога играш против Баерн и против Падерборн :)
Јас не знам клуб што купил играч од Дортмунд, а да не се зафркнал :D изгледа само овде функционираат, да ги пуштиш во друг клуб се губат, а за тоа колку се стаклени да не прам ни муабет. Ништо чудно и овај Халанд да пропадне како жетон ако се залета по Реали, Псж итн.
Автоматски споено мислење:

Коментарот ти беше дека не им биле дораснати, можеби имаат лош ден, не значи ако немаат денес завршница дека не им се дораснати :)
Првото полувреме беа подобри Дортмунд, ги торпедираа со шанси од сите страни, дури и финтици им продаваа, не дека Баерн немаа свои моменти.
Потоа следеше евроголот на Кимих, и тотално друг Дортмунд во второ.
Да, секогаш тие имаат лош ден со Баерн и било кој друг појак тим :)
Не беа подобри ни во прво, немој мене тие муабети аман :icon_mrgr:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
без публика како изгледа аматерски натпреваров мислиш 4 лига се игра у МКД
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Санчо изгледа повеќе време поминувал во Мекдоналдс одколку во теретана. :D
Со кој памет го извади Брандт за да го стави овој во игра, освен ако не се работи за некоја повреда.
Дахуд ако е играч јас сум лепа брена, Хазард исто мизерен денес, Халанд такоџе,катастрофално издание од Дортмунд во второ полувреме.
Вердер повеќе отпор ќе им пружеше денеска :)

Штета,после првите 30 минути мислев дека ќе гледаме многу добар фудбал, заслужено победи Баерн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
Али мора да се напомене дека чист пенал на Дортмунд не им свирнаа у второ и не ми е јасно зошто ВАР не реагираше...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.656
Дискутирано е и претходно, ако играчот паѓа на тревата и нема намера да игра со рака не е пенал, мислам затоа, на неколку наврати не е свирен ваков пенал.
Додуша кога го гледам видеото, Боатенг игра намерно со лактот, не знам стварно, требаше да оди судијата и да гледа ВАР
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Kakva samo partija na Baern. Presing do kraj. Nema labavo. Koga kje se vrati i Tiago, strasna sredina kje imaat so Kimix i Goretcka.

Za mene prvi favoriti za LS se koga kje se vratat vo avgust.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom