Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.299
Поени од реакции
3.773
Негде прочитав дека е можно одложување на рестартот на лигата.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
Ne veruvam deka ke se odlozi startot valjda pred da zaigraat uste ednas ke testiraat i ako se site ok ke se igra.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.172
Поени од реакции
19.483

Official: The DFB announce that the DFB Pokal final will take place on July 4th, while the semifinals are scheduled for June 9th and 10th.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.592
Поени од реакции
560
Види го овоа Милерот му ебам тоа простороотварачот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.133
Поени од реакции
1.931
Абе утре продолжува лигава или погрешно сум разбрал?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
579
Поени од реакции
737
Абе утре продолжува лигава или погрешно сум разбрал?
Утре, и Бундес и втората... Него на која ТВ одат преноси од Бундес за кај нас? Или не пренесува никоја? Едно време на 24 одеше по некоја утакмица, пренесуваат уште или толку беше?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.281
Поени од реакции
4.466
Утре, и Бундес и втората... Него на која ТВ одат преноси од Бундес за кај нас? Или не пренесува никоја? Едно време на 24 одеше по некоја утакмица, пренесуваат уште или толку беше?
Eurosport 2 mislam
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
Искрено, на лето сум заситен од фудбал па ако има некоје првенство долго време не можам да гледам поќе дур почне новата година. Ама ова сега стварно беше ладно одвикнување па едвај чекам да почне денес па со дерби плус :love:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.227
Поени од реакции
4.908
Шо доживеав.. спремив мезе марула/крастаица/роткцвица салата плус компир салата, жолта камен ... па за ЛШ не сум се спремал вака .. Ајмо Халаанд ајмо жолтоцрни ( сингл прв стрелец и сингл Дортмунд кец и 5+ )
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.281
Поени од реакции
4.466
Шо доживеав.. спремив мезе марула/крастаица/роткцвица салата плус компир салата, жолта камен ... па за ЛШ не сум се спремал вака .. Ајмо Халаанд ајмо жолтоцрни ( сингл прв стрелец и сингл Дортмунд кец и 5+ )
Исто истоо :)
Јас телевизорот дури во двор го извадив, превозбудена, не знам како да се понашам дури,мајка ми ме гледа и се чуди :ROFLMAO:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.335
Поени од реакции
19.799

Исто истоо :)
Јас телевизорот дури во двор го извадив, превозбудена, не знам како да се понашам дури,мајка ми ме гледа и се чуди :ROFLMAO:
Дај слика од тв во двор.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.227
Поени од реакции
4.908
Шо доживеав.. спремив мезе марула/крастаица/роткцвица салата плус компир салата, жолта камен ... па за ЛШ не сум се спремал вака .. Ајмо Халаанд ајмо жолтоцрни ( сингл прв стрелец и сингл Дортмунд кец и 5+ )
4 квота на Халанд прв стрелец ... прв сингл пост корона , лагаааано :backa:
 
На врв Bottom