Bundesliga

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Ivica^ еве ја Бундеслигата :)

@Ilumious кај овие нема да се оптерети здравствениот систем сега? :)
Не, нема да се оптерети затоа што пет пати ти пишав дека не можеш да ја споредуваш Германија во поглед на здравство со клинички центар во секое село со било која друга земја на свет, поготово не со некоја земја 200k активни и со 30к мртви во моментов, ти пак не сфаќаш што сакам да ти кажав. :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Ligata ima dobar koncept da go minimira rizikot od zaboluvanja ama i opsto vo Germanija mnogu raboti se otvorija ili za brzo ke se otvorat pak.

Igracite se skroz izolirani i timot okolu niv pa duri nivnite familii. Ke ima redovni testiranja. Sega pocnaa i trojca od Keln i eden ili dvajca od Gladbach se zarazeni. No na start nema nikoj da bide zarazen i igracite do kraj na sezonata nema da imaat kontakt so drugi.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Дали ќе си игра секој клуб на свој терен, и како гарантираат дека нема да има собири на навивачи околу стадион?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Дали ќе си игра секој клуб на свој терен, и како гарантираат дека нема да има собири на навивачи околу стадион?
Kako mislis na svoj teren? Neli eden mora da gostuva, taka da tuka nema da ima promeni. Ili mislis na neutralni stadioni?

Inace vo Germanija seuste ima ogranicuvanja za kontakti pomegju lugje koi ne ziveat vo ist dom. Granicata e dvajca vo nekoi pokraini i pet. Znaci takvi sobiri bi trebalo da bidat kazneti, ako se desat.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Не, нема да се оптерети затоа што пет пати ти пишав дека не можеш да ја споредуваш Германија во поглед на здравство со клинички центар во секое село со било која друга земја на свет, поготово не со некоја земја 200k активни и со 30к мртви во моментов, ти пак не сфаќаш што сакам да ти кажав. :)
И тука го има ризикот за контакти на новинари и менаџери. Јас на тоа алудирам, не викам дека е целосно безбедно. Мада јас мислам дека за нив нема никаква опасност. Камерманите, редарите и новинарите нема да имаат контакт со играчите и тоа е тоа. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.397
Кој ќе го слуша Перишиќ како пцува на хрваЦко-германски :cautious::D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Денеска ова го одлучиле.
Да да, затоа пишав грешно се изразив. Постот ми беше само дека имаше зелено светло за продолжување, а не точен датум.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.181
Поени од реакции
21.305
Ima potencijal vo Klose za trener.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028

На голот се сеќавам како вчера да беше.
Брат ми е фан на Баерн и Балак беше неговиот човек...се сеќавам дека ја гледавме утакмицава на тв, кога падна голов, братов споулаве... после тоа на улица кога игравме фудбал, се тепавме за ние да изведуваме фаули само да можеме финтава да ја правиме.. :ROFLMAO: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom