Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
28 март 2015
Мислења
3.718
Поени од реакции
6.805
Се мислев дека Ноер има околу 29-30год, дека има уште пола кариера, а тој да ти бил 34год. Многу касно преминал во Баерн, мислев дека негде кога имаше 20год го собрале од Шалке, а уствари на 26 направил трансфер.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.111
Се мислев дека Ноер има околу 29-30год, дека има уште пола кариера, а тој да ти бил 34год. Многу касно преминал во Баерн, мислев дека негде кога имаше 20год го собрале од Шалке, а уствари на 26 направил трансфер.

Ами си поминува времето. Во најдобар момент го земаа тогаш. Инаку таа лоша трансфер политика ќе го уништи Шалке. Пред неколку недели рекоа дека имаат финансиски проблеми. Ама на крај едно е сигурно дека наследник на голманската позиција на Баерн пак ќе биде од Шалке.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.689
Поени од реакции
11.734
Трансферот на Дембеле, и потенцијалниот трансфер на Халанд (за година-две претпоставувам) ги вади за сите овие "утки" :)
Realno od ovie igraci najgolema utka e Schürrle. Schulz momentalno ne izgleda isto taka dobro ama nema uste godina pominato. Drugite ne gledam kako bea utki.
Автоматски споено мислење:

Истото шо го реков пред една недела...
Sto znae Lehmann iskreno. Znaci ako moze ligata da pocne za skoro vreme neka vidat radosni i srekni sto ke go izvadat gazot od situacijava i nema da imame bankrot na klubovi. Koga vo javnata debata se gleda mnogu kriticno Bundesligata pak da pocne. A ne pak stadionite pak da gi polnele, koga vo Germanija do 31.8. vazi zabrana sa masovni manifestacii. Ligava bi gubela 750m EUR od tv pravata ako ne se izigra sezonava. I da se igra, klubovite gubat pari od karti i kejtering no toa e pomalo zlo.
Автоматски споено мислење:

Ами си поминува времето. Во најдобар момент го земаа тогаш. Инаку таа лоша трансфер политика ќе го уништи Шалке. Пред неколку недели рекоа дека имаат финансиски проблеми. Ама на крај едно е сигурно дека наследник на голманската позиција на Баерн пак ќе биде од Шалке.
Nübel? Sto znam. Iskreno ne me ubeduva a so ogled na toa Neuer da ostane uste nekoja godina nema ic da zaigra. Momentalno Baern i Neuer pregovaraat imase i malce prepukuvanje vo javnosta, Neuer baral 20m godisno i 5 godini da mu se prodolzi dogovorot. Baern ne saka tolku da plakja i ne tolku da mu prodolzi. Ali najverovatno ke se dogovorat.
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.209
Поени од реакции
19.550
Според медиумите, големи се шансите утре политичарите да дадат зелено светло официјално да продолжи сезоната нареден викенд, од 15-ти мај.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.689
Поени од реакции
11.734
Рака на срце, под овие услови нема да биде исто како во нормални услови али сепак, прв чекор во нормала и лигата ќе преживее. Ќе биде интересно што ќе се деси ако некој играч ќе биде позитивен. Во таков случај цел тим ваљда ќе мора во карантин и прашање ќе биде дали ќе се заврши до Јуни со сезоната.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.108
Поени од реакции
181.079
@Ivica^ еве ја Бундеслигата :)

@Ilumious кај овие нема да се оптерети здравствениот систем сега? :)
Не, нема да се оптерети затоа што пет пати ти пишав дека не можеш да ја споредуваш Германија во поглед на здравство со клинички центар во секое село со било која друга земја на свет, поготово не со некоја земја 200k активни и со 30к мртви во моментов, ти пак не сфаќаш што сакам да ти кажав. :)
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.689
Поени од реакции
11.734
Ligata ima dobar koncept da go minimira rizikot od zaboluvanja ama i opsto vo Germanija mnogu raboti se otvorija ili za brzo ke se otvorat pak.

Igracite se skroz izolirani i timot okolu niv pa duri nivnite familii. Ke ima redovni testiranja. Sega pocnaa i trojca od Keln i eden ili dvajca od Gladbach se zarazeni. No na start nema nikoj da bide zarazen i igracite do kraj na sezonata nema da imaat kontakt so drugi.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.010
Поени од реакции
43.153
Дали ќе си игра секој клуб на свој терен, и како гарантираат дека нема да има собири на навивачи околу стадион?
 
На врв Bottom