Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.978
Поени од реакции
1.527
Ете на муабетот сега само шо прочитав Атлетико доби финансиски буст од Кинезите 40 милиони,наводно за академијата биле тие пари наменети :icon_lol:
Патетико Пластико :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.507
Поени од реакции
70.631
Pa ako ne se lazam Lajpcig napravi taka so 4-5 godini po red plasiranje vo povisoka liga, od 4ta ili 5ta liga pocnaa i stignaa do ova nivo denes taka da ne znam zaso gi hejta Igorce.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.978
Поени од реакции
1.527
Pa ako ne se lazam Lajpcig napravi taka so 4-5 godini po red plasiranje vo povisoka liga, od 4ta ili 5ta liga pocnaa i stignaa do ova nivo denes taka da ne znam zaso gi hejta Igorce.
Епа поради тоа ги хејта де...на нормален клуб би му требале 60 години за од 5та лига да стаса до 1ва, и уште 30-тина за да дојде до шампионска титула...овие пластичниве го прават тоа за 5 години. :icon_mrgr:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.111
Поени од реакции
1.717
Игорче, само да те подсетам да побараш кога е формиран ПСЖ! Не да се без традиција, јас сум со повеќе традиција од нив!
Инаку стварно глупо изгледа такво блиц форсирање, има куп примери во ПЛ некои и со титули завршија(Блекбурн), некои растур правеа и во Европа, ама падовите беа грозни за гледање, Лидс рецимо, личеше на аукција летото кога дознаа дека нема да се спасат. Фулам исто, има куп примери кои покажуваат дека не е се во парата.
 
Последно уредено:

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.111
Туку дај некој нека објасни на било каков начин. Со формула или било што како успеа Сарбрикен да ја исфрли Фортуна Дизелдорф од ДФБ Купот. o_O
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.989
Поени од реакции
5.298
Туку дај некој нека објасни на било каков начин. Со формула или било што како успеа Сарбрикен да ја исфрли Фортуна Дизелдорф од ДФБ Купот. o_O
Синкир прв пат ќе е некоја екипа од понизок ранг да исфрли екипа од прва лига,поготово екипа која е долу на табела и се бори за опстанок.
Ако одеа понатаму немаа сила за ништо повеќе само шо ќе требаше да си искомплицираат и натпревар плус да играат.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.111
Синкир прв пат ќе е некоја екипа од понизок ранг да исфрли екипа од прва лига,поготово екипа која е долу на табела и се бори за опстанок.
Ако одеа понатаму немаа сила за ништо повеќе само шо ќе требаше да си искомплицираат и натпревар плус да играат.
До пенали стигнаа, да им беше сеедно ќе ја пуштеа уште во регуларниот дел. Инаку само голманот на Сарбрикен е добар, ова другото е ситна боранија
Автоматски споено мислење:

 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.989
Поени од реакции
5.298
До пенали стигнаа, да им беше сеедно ќе ја пуштеа уште во регуларниот дел. Инаку само голманот на Сарбрикен е добар, ова другото е ситна боранија
Автоматски споено мислење:
Не сеедно ама толку им е силата, некни искоцкаа добиена утакмица пд 3:0 до 70 Херта им се врати и 3:3 заврши, можеа и да изгубат на крај.
Висат на линијата за испаѓање
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.111
Не сеедно ама толку им е силата, некни искоцкаа добиена утакмица пд 3:0 до 70 Херта им се врати и 3:3 заврши, можеа и да изгубат на крај.
Висат на линијата за испаѓање
Не знам искрено јас се изненадив што испаднале. Реално Падерборн и Вердер се веќе второлигаши.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
5.989
Поени од реакции
5.298
Не знам искрено јас се изненадив што испаднале. Реално Падерборн и Вердер се веќе второлигаши.
Вердер има натпревар плус за играње, не е се загубено за нив, имаат шанса барем бараж да изборат
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.704
Поени од реакции
11.753
Dortmund prodolzuva da gi zgolemi prihodite od sponzorstvoto. Posle prodolzuvanjeto na dogovorot so Puma, koi imaat i pogolem del akcii od klubot, Dortmund ke dobie nov glaven sponzor a toa e 1&1 ionos. Germanska It/Internet-kompanija. Modelot e interesen. Evonik ke bide sponzor samo vo kupot i evropskite kupovi a 1&1 vo ligata. So ovoj model Dortmund bi zel do 40m EUR godisno sto e skoro dupliranje na sumata do sega.

Kako sto cesto kazav ovoj e dolgorocen proces. Dortmund godini po godina gi zgolemuva garantiranite prihodi. Dolgorocen proces zatoa posto pogolemi pari od sponzorstvo e povrzano so konstanten sportski uspeh i popularnost. Tie treba prvo da krenat za da se krene "cenata" za sponzorite. Pokraj toa sto Dortmund se etablira kako broj vo Germanija, isto taka e popularen poradi golemite talenti sto gi ima, eve sega novo Haaland, i so toa ne samo vo Germanija tuku i nadvor od maticnata zemja stanuva interesen za sledenje. Celta sekako e da uspeat sto podolgo da gi zadrzat igracite iako normalno toa ne ke moze sekogas a i cenite sto se nudat primer za Dembele, duri bi bilo fatalno da ne gi zemat parite. Se sekavam posle Dembele kako imase glasovi deka nema da mozat da go zamenat. Sega nikoj ne ni go spomnuva poke, posto Sancho e tuka. Pa Haaland. Pa Rexna i Moukoko od mladincite se slednite mega talenti. Kako i da e, Dortmund sega mora da uspea i takvite igraci da gi zadrzi. Sega ja imaat bazata za tie igraci pokraj golemata konkurencija od pogolemi klubovi da idat vo klubot.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
631
Поени од реакции
865
Dortmund prodolzuva da gi zgolemi prihodite od sponzorstvoto. Posle prodolzuvanjeto na dogovorot so Puma, koi imaat i pogolem del akcii od klubot, Dortmund ke dobie nov glaven sponzor a toa e 1&1 ionos. Germanska It/Internet-kompanija. Modelot e interesen. Evonik ke bide sponzor samo vo kupot i evropskite kupovi a 1&1 vo ligata. So ovoj model Dortmund bi zel do 40m EUR godisno sto e skoro dupliranje na sumata do sega.

Kako sto cesto kazav ovoj e dolgorocen proces. Dortmund godini po godina gi zgolemuva garantiranite prihodi. Dolgorocen proces zatoa posto pogolemi pari od sponzorstvo e povrzano so konstanten sportski uspeh i popularnost. Tie treba prvo da krenat za da se krene "cenata" za sponzorite. Pokraj toa sto Dortmund se etablira kako broj vo Germanija, isto taka e popularen poradi golemite talenti sto gi ima, eve sega novo Haaland, i so toa ne samo vo Germanija tuku i nadvor od maticnata zemja stanuva interesen za sledenje. Celta sekako e da uspeat sto podolgo da gi zadrzat igracite iako normalno toa ne ke moze sekogas a i cenite sto se nudat primer za Dembele, duri bi bilo fatalno da ne gi zemat parite. Se sekavam posle Dembele kako imase glasovi deka nema da mozat da go zamenat. Sega nikoj ne ni go spomnuva poke, posto Sancho e tuka. Pa Haaland. Pa Rexna i Moukoko od mladincite se slednite mega talenti. Kako i da e, Dortmund sega mora da uspea i takvite igraci da gi zadrzi. Sega ja imaat bazata za tie igraci pokraj golemata konkurencija od pogolemi klubovi da idat vo klubot.
Џаба се новците синовци кога се за 2ро место
 
На врв Bottom