Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.533
Поени од реакции
2.599
Прв пат по не знам колку години седнав да го гледам Баерн и сум позитивно изненаден каков фудбал изиграа..максимално заангажирано,крвнички,милион шанси,требаше уште 10 гола да му стегнат..тотална доминација..секоја чест.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.938
Поени од реакции
9.974
Дејвис во 83-та правеше спринтови како да е 2-ра минута.

Каков играч, откритие ццц
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.023
Поени од реакции
2.265
Ај за Баерн, Лајпциг и Дортмунд беше очекувано да се борат за титула ама овие Менхенгладбах изненадуваат сезонава
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.701
Поени од реакции
42.680
Ваљда ќе го биде стварно, ама и Батшуаи и Алкасер прејако почнаа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.520
Ваљда ќе го биде стварно, ама и Батшуаи и Алкасер прејако почнаа.
И ќе продолжеа добро ако се уште играа???

Оваа сезона Алкасер даде 5 гола во 11 меча (и тоа некои од клупа)

Единствена причина зошто не продолжува со оваа статистика е дека дојде Халанд.

Башка, Халанд дава дупло повеќе голови од Мичи и од Алкасер
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
622
Поени од реакции
815
Hello 1st place , long time no see
Menhengladbah uste 2 gola im dava na lajpcig so sigurnost gi unistija za pola saat
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.520
Од ова што гледам изгледа Баерн следно коло ќе се врати на прво место
Очигледно.

Сега до крај само ќе билдаат разлика

:(

И ете од
"петтиот во Бундес против четвртиот во ПЛ"
Дуелот Баерн-Челзи лагано испадна првиот од Бундес со четвртиот од ПЛ :D
 
Член од
16 август 2019
Мислења
41
Поени од реакции
61
И ете од
"петтиот во Бундес против четвртиот во ПЛ"
Дуелот Баерн-Челзи лагано испадна првиот од Бундес со четвртиот од ПЛ :D
Биди задоволен што не е првиот од Бундес со седмиот од ПЛ :D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
Факт е дека Дортмунд години уназад имаше врвни напаѓачи. Да не одам далеку ама ете од времето на Клоп, Фреј, Бариос, Левандовски, Обамејанг, Алкасер и сега Халанд. Батуш би го одвоил пошто не беше толку долго тука али исто беше сосема добар.

Пако е одличен напаѓач и статистички секоја 100та минута дава гол. Е сега проблем е што е наклонет на повреди тамам ќе му киниса и ќе се повреди. Исто така ваљда го фати носталгија за Шпанија па чинеше му фали мотивација. Дортмунд мораше да реагира да земе уште еден напаѓач и уште толку стана јасно дека Пако може да си оди, така и дојде. За џабе ти е играч кои поради други причини губи мотивација. А Халанд засега е феноменален, 7 голови во три партии.

Ќе биде интересна сезонава, и Лајпциг осети дека едно е да стасаш горе ама друго да се држиш.
 
На врв Bottom