Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
29.972
Поени од реакции
67.650
Hahaha sto sve iznapromasija Baern denes, znaci ova i da sakas ne mozes da go izreziras, a kamoli da go izvedes na teren. Onaka faking nemoguce, 4567 pati izlegoa 1 vs 1 so golmanot, 5 stativi pogodija, uste 50038272 sansi imaa, ne mo gu ce...
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.419
Поени од реакции
11.145
Ne e samo do Kovac i dobro e sto odma se vide.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
 
Член од
16 август 2019
Мислења
41
Поени од реакции
61
Колку брзаа Мехенгладбах додека имаа 1:1 последните минути како да е катастрофа бод со Баерн, во ла лига тимовите бротив барса и реал задржуваат време на 0:0 уште од прва минута
 
Член од
5 март 2018
Мислења
4.839
Поени од реакции
3.793
Овој шо го даде голот за Вердер интересен играч, знае често пати да даде некој еврогол
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.595
Поени од реакции
73.089
Играчиште беше на ФМ Рашица, добро е што е и ИРЛ покажува квалитети, се надевам ќе ги изгуби во вториот дел од сезоната накај март негде :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
8.891
Поени од реакции
9.793
Види ги овие ботовите, Кутињо даде 2 еврогола, земале за Рашица ми докажуваат, ебате беља.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.169
Поени од реакции
74.402
Види ги овие ботовите, Кутињо даде 2 еврогола, земале за Рашица ми докажуваат, ебате беља.
Вториот му е јак, мангупски да кажам, третиот трејдмарк му е, 70% од головите му се такви :D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.419
Поени од реакции
11.145
Види ги овие ботовите, Кутињо даде 2 еврогола, земале за Рашица ми докажуваат, ебате беља.
Абе за 28м ЕУР плата редно е да покаже нешто, до сега не ја заслужи платата.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.419
Поени од реакции
11.145
Нибел со тотален блек аут ќе го утепа Гaчинович.

Автоматски споено мислење:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.738
Поени од реакции
2.326
Го гледав сношти дербито Борусија - Лајпцинг...нападот и на двете екипи одигра фантастично додека одбраната а посебно голманите...Браво за супер натпреварот и на 2 -те екипи.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.419
Поени од реакции
11.145
Bürki za zal pocna se serijata greski. Bez potreba se izgubija 2 boda. Ne sakam da go krivam so ogled sto godinava e fantasticen, se desavaat greski. No Leipzig vo prvoto poluvreme ne bese prisuten a so raniot gol vo vtoroto zedoa nova sila. Toa e toa. Zagadou inace e fenomenalen, pola godina bez partija i sega 3-4 cetiri po red i toa vrvni za negovi godini. Ako prodolzi go ceka golema kariera.
 
На врв Bottom