Bundesliga 2019/2020

Бундеслига 2019-20?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.788
Поени од реакции
2.447
68 имаше кога освоија тројна. Муабетов нема врска. Не се ова нашите пензионери за кои запира животот на 60+ години.
А з'ш не му даваат подолг договор..оти не е убав или ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.087
Поени од реакции
3.385
А з'ш не му даваат подолг договор..оти не е убав или ?
Оу мај гад.
Едноставно е.
Ако го потпишат до крај на сезона, во случај на неуспех нема да мораат да го исплаќаат неговиот договор, и би можеле да го сменат на лето без екстра трошоци. А може они веќе имаат план за лето 2020, па им треба некој до тогаш.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
1.907
Поени од реакции
1.434
види ги улавиве...може да има милион причини зошто не му даваат подолг договор, и годините да бидат последната причина од тие милион...тапреку/напреку дали ќе земат некој на 60 или 70 години...ете и Ковач го земаа демек млад менаџер, па потфрли...
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.788
Поени од реакции
2.447
Оу мај гад.
Едноставно е.
Ако го потпишат до крај на сезона, во случај на неуспех нема да мораат да го исплаќаат неговиот договор, и би можеле да го сменат на лето без екстра трошоци. А може они веќе имаат план за лето 2020, па им треба некој до тогаш.
Ако е така тогаш сите екипи ќе нудат по една сезона...ако зезнат или си имаат планови...ајт..ако се добри нов договор...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80.671
Поени од реакции
178.739
Vo stranstvo za pretsedateli se kandidiraat na 70 ama ok, precka za dogovor bile godinite.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.256
Поени од реакции
69.325
Според мене не е Венгер таков тип на тренер што би прифатил епизодна улога во еден тим, не е кертејкер од типот на Пиоли, Ковач, Гасперини, итн итн.
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.575
Поени од реакции
11.484
Како бе некои мислат дека не беше проблем Ковач? Просечен тренер без капацитет да води голема екипа, слично како Валверде наш. Лани се извлече да земе титула во Бундес само пошто тимот е далеку поквалитетен од другите и пошто Дортмунд не ја одржаа формата до крај. Летото решија неколку проблеми со составот и наместо да газат се пред себе тие губат од Хофенхајм и примаат петарда од Ајнтрахт.

Ова со Венгер како привремено решение би било интересно. Дома мислам пак би земале титула а и во ЛШ ќе беше интересно да се види што ќе направеше стариот со конкурентна екипа. Ама изгледа ништо нема да биде од тоа.
Кои проблеми ги решија?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.166
Поени од реакции
4.071
Кои проблеми ги решија?
Па пред се’ се ослободија од старците Робен, Рибери и Рафиња. Зедоа неколку добри засилувања како Хернандез или Павар. Може не е премногу ама затоа пишав дека средија некои проблеми. Не се на ниво на Сити или Ливерпул ама во Бундесот имаат најдобар состав и срамота е да имаат киксови со второкласни екипи. Никаде немаше да стигнат со Ковач и мораше да лета...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.175
Поени од реакции
19.488
Еве ви од пред малку изјава од Венгер. Следната недела пак ќе разговораат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
5.313
Поени од реакции
4.516
Кутри Дортмунд не знаат шо ги најде, од 16 не можат да излезат веќе пола сат
 
На врв Bottom