Bundesliga

Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Пенал е според мене, а и според сите експерти исто чист пенал и имаше многу пофалби за судијата за кој велат дека одлично судел цел натпревар. Не го гледав за жал натпреварот (затоа и не коментирав за натпреварот Игорче, да не се секираш ;)), но гледав хајлајтс како и емисија со експерти кои дискутираа за натпреварот.
Пушти на 6:17 и глеј како Ројс сам се удира во Ноер. Не викам дека нема никакви елементи за пенал или дека нема контакт ама реално за мене не е пенал она. Ноер ги трга рацете а овој со сила иницира контакт. И башка што правиме со двојните критериуми, каде отиде топката после дриблингот на Ројс? Пошо за исти вакви ситуации имаш милијарда судиски оправдувања дека и доколку имало контакт за пенал, некој поочигледен од овој, не бил досуден пенал затоа што напаѓачот немало ништо да направи со топката доколку прошол покрај голманот.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.299
Пенал е според мене, а и според сите експерти исто чист пенал и имаше многу пофалби за судијата за кој велат дека одлично судел цел натпревар. Не го гледав за жал натпреварот (затоа и не коментирав за натпреварот Игорче, да не се секираш ;)), но гледав хајлајтс како и емисија со експерти кои дискутираа за натпреварот.
Нема грешка аман. Мене ме интересира стручно мислење од @STEALTH[DOUBLEPOST=1542823965][/DOUBLEPOST]
Пушти на 6:17 и глеј како Ројс сам се удира во Ноер. Не викам дека нема никакви елементи за пенал или дека нема контакт ама реално за мене не е пенал она. Ноер ги трга рацете а овој со сила иницира контакт. И башка што правиме со двојните критериуми, каде отиде топката после дриблингот на Ројс? Пошо за исти вакви ситуации имаш милијарда судиски оправдувања дека и доколку имало контакт за пенал, некој поочигледен од овој, не бил досуден пенал затоа што напаѓачот немало ништо да направи со топката доколку прошол покрај голманот.
50-50 ситуација. Искусен голман како Нојер не смее вака да налета.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.211
Поени од реакции
41.250
kako go miniraat igracive kovac toa strasno e, koj od koj pogolem razgalenko i mrsul, na steta na klubot. Ajde vrakaj go hajkens pak.

koj si be ti lukebakio 3 gola u sredn minhen da davas.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
kako go miniraat igracive kovac toa strasno e, koj od koj pogolem razgalenko i mrsul, na steta na klubot. Ajde vrakaj go hajkens pak.

koj si be ti lukebakio 3 gola u sredn minhen da davas.
И ја истото го помислив. 93 минута, од Баерн дефанзивците тргнале гол да даваат :semolam: Суле кога го маваше ко да бегаше од Луке, не гледаше да го стигне. Тука се знае, фаќање за дрес и буткање на 40 метри од гол макар и црвен јадел, ама свесно го пуштија да израмни.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.299
Проблемот е кого за Ковач? Јуп тешко да прифати а и тимот има доста слабости. Секоја чест за Диселдорф храбро среде Минхен од 1:3 направија 3:3. До менталитетот е изгледа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.299
upload_2018-11-27_10-11-0.png

Pa posle Baern sekojpat bile prvi - pa ke bidat koga duplo povisoki plati plakaat od vtoriot Dortmund. Ne e razlikata 1000€ - 2000€ tuku 4.000.000 prema 8.000.000.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.177
Поени од реакции
21.299
Psiholoski Problem e toa. Mlad igrac si tesko povreden pa se vrakas posle dolga rehabilitacija pa pak istoto ti se desava. Go razbiram deka e taze i deka ne saka pak da ima takva situacija. Imase i druga interesna izjava okolu ova deka ako se povredi pak bi se povlekol i sakal da zivee "anonimen zivot". Ne sekoj saka den i nokj da bide vo javnosta a vo fudbalot de fakto taka e. Toa e cenata za visokite plati i benefiti sto gi imaat fudbalerite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom