Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Шо мајка ти?
Толку ли ти е капацитетот, мајки шајки? Па да таа слика ја остави овде затоа си форумски кловн.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk[DOUBLEPOST=1541882864][/DOUBLEPOST]Иначе Фавре со многу ризичен и нападен состав. Геце место Аласер, Вајгл место Дилејни. Ројс во десетта да го дадеше голот петарда ќе беше. Вака отворена партија. Баерн во првото оптички подоминантен ама Дортмунд имаше по некоја добра шанса. Загаду не го крива 20 години е нормално ќе изгуби дуел со Лева. Иначе одбрана на Дортмунд е коска не играше Диало па и без Дилејни јасно беше ќе има во средината простор за Баерн.

Во второто Фавре ја опрај грешката до негде ко го стави Пако али одеше сепак на напад со Дахуд место Дилејни. Дортмунд во второто покажа турбо фудбал против старциве пресинг до 95та минута. Мерак за гледање. Ројс кој демек се плашел од конукренцијата во Баерн, иако утна 2-3, е прав лидер и ја реши партијата. Вториот му беше фенменален. И Пако како Џокер опасен и со решавачкиот гол.

Баерн со респектабилен настап го извај максимумот сеуште се одличен тим ама со јак тренд надолу. Мотивацијата против Дортмунд им беше секојпат најгоре и овде имаа шанса да се извадат од лошите настапи годинава ама не успеа. Ковач е просечен тренер немаше идеја да се спротивстави на Дортмунд. Фавре со измената на Пако ја донесе победата. Тоа е разликата на клупа. Исто така Баерн со 0 Евра летово мислеше ќе има силен тима за разлика Дортмунд сите пари што ги имапе ги вложи и ете денес резултатот. Хумелс уште го брка Санчо низ Дортмунд.[DOUBLEPOST=1541884171][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Утакмичиште.
Фавре со тактикава го копира Клоп од ланската сезона. Истото до детал, какви контри прават дечките, транзиција одбрана-напад, ненормална работа.
Ројс е моментално најдобар играч во Бундес, каки курац Левандовски. Само пак да не се повреди, играчиште.
Поздрав од момакот.


Maшина.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Иначе прв пат ги гледам Дортмунд сезонава и не ми е јасно како Геце е сеуште релевантен играч. За 2 години Ханза Росток ќе му биде максимум. Пако откако влезе се смени цела утакмица, одма за 10 минути нанизаа 5 шанси.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Пишував и порано на форумов. Време беше Баерн да падне од врвот. Секоја година си тераат преопуштено. По некој трансфер тука и таму, премалку за голема екипа што сака да оди на сите трофеи. Уште мислат дека со Рибери, Робен и Милер и со било кој на клупата ќе доминираат. Не оди тоа така. Дортмунд еве пак извади млада и добра генерација што може да оди до крај.

Рано е, само третина сезона помина. Ама чисто се сомневам дека Баерн ќе ме демантираат и ќе направат нешто.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Riberi samari eden francuski novinar vo avtobusot na Baern. Abe ludiov e tolku iskusen i nikako da se ima pod kontrola :facepalm:

A Salihamidzic koj i onaka ne znae kako se najde kako funcioner vo Baern seuste ne najde soodveten recnik za pozicijata. Ovde pri slavata na golot vika "Ihr Pisser" nesto kako "Vie mockovci". Ne deka e nesto posebno ama onaka kako lik e deplasiran. Mozese da bide i Lahm, i Eberl i Kahn tuka ama stariot Henes ne saka nekoj so svoj stav pa Hasan go postavile.



Koja faca e Hasan :D
 
Последно уредено:

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Braco :D

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Анализа нешто од Баварциве или пвро нека поминат репрезентациите?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Анализа нешто од Баварциве или пвро нека поминат репрезентациите?
Шо ќе изналаизираат?..играчите на Дормтунд второто полурвеме делуваа како на погон 4X4 да беа со две турбини и плус нитро Injection..маестрални контри како од учебниците,нереално брзи каде старците неможеа да следат и Ројс да беше поспретен малце ќе имаше дебакл.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Стелт лутат низ Кајгана ама темава како да ја не гледат :ROFLMAO: можеби и не прати поќе Бундес.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
И Хамес се повреди малери се годинава. Ќе го гледаме великанот Милер и наредните партии. Хенес дефинитивно се прокоцка со воздржаноста на трансфер пазарот. Сепак има играчи во тимот кои редовно се повредени.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Само мене не ми е пенал она над Ројс? Убаво се виде на повторената снимка дека он се удира во Ноер одејќи со намера да изнуди пенал а Ноер ги трга рацете. За кој кур постои ВАР не разбирам им се мочам и у ВАР и у све.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.384
Само мене не ми е пенал она над Ројс? Убаво се виде на повторената снимка дека он се удира во Ноер одејќи со намера да изнуди пенал а Ноер ги трга рацете. За кој кур постои ВАР не разбирам им се мочам и у ВАР и у све.
Битното е кој играше со топката пред контактот. Што ако ти трза рацете, тебе некој да ти влета онака, ке се трудиш да го скокнеш, или да си исценираш контакт, што го имаше заради инерција.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Само мене не ми е пенал она над Ројс? Убаво се виде на повторената снимка дека он се удира во Ноер одејќи со намера да изнуди пенал а Ноер ги трга рацете. За кој кур постои ВАР не разбирам им се мочам и у ВАР и у све.
Пенал е според мене, а и според сите експерти исто чист пенал и имаше многу пофалби за судијата за кој велат дека одлично судел цел натпревар. Не го гледав за жал натпреварот (затоа и не коментирав за натпреварот Игорче, да не се секираш ;)), но гледав хајлајтс како и емисија со експерти кои дискутираа за натпреварот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom