Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.188
Поени од реакции
21.329
Море финта на судијата, демек им скинал два гола на Баерн за да покрие дека им поклони еден. Изгубен не во време и простор туку воопшто не му беше јасно на кој спорт суди моментално.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.836
Море финта на судијата, демек им скинал два гола на Баерн за да покрие дека им поклони еден. Изгубен не во време и простор туку воопшто не му беше јасно на кој спорт суди моментално.
Како тоа финта?..демек него од така на жими мајка му дојде да му ги поништи голојте?..си има ВАР технологија и таа е тука да му поможи на судиите за вакви двојбени ситуации...и двата гола се поништени регуларно и било кој друг судија да беше ќе ги поништеше..нема што да се расправаат за нив.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.188
Поени од реакции
21.329
Како тоа финта?..демек него од така на жими мајка му дојде да му ги поништи голојте?..си има ВАР технологија и таа е тука да му поможи на судиите за вакви двојбени ситуации...и двата гола се поништени регуларно и било кој друг судија да беше ќе ги поништеше..нема што да се расправаат за нив.
Ne me sfati. Za penalot zborev koj vo nikoj slucaj ne bese penal. Oti tuka VAR ne go koristi?

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
честито титула до бајерн фанс за сезоната 18/19
навивам за вас и за џиџи во лш :love:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.836
Ne me sfati. Za penalot zborev koj vo nikoj slucaj ne bese penal. Oti tuka VAR ne go koristi?

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Бидејќи за пенал секогаш можат да се вадат дека има конктат..пеналите се најзаебана и најсубјективна работа во фудбалот..и јас се сложвам дека немаше пенал и немаше теорија истото да го свирнат за Хофенхајм но ете неможи ВАР да го врати бидејќи има некако мизерен контакт и со тоа секогаш ќе се вадат при вакви ситуации.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.466
Прво коло Бундеслига Мајнц - Штутгарт :D
За ништо на светов не би мењал добра атмосфера од утакмица во Бундес или ПЛ
Коj не бил нека оди, кој бил, уште сто пати нека отиде :D
20180826_153743.jpg
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Sto se desava so Leverkusen?Epten talentirana i dobra ekipa imaat na hartija a sea za sea prvi 2 kola nemaat rezultati?Los trener,losa postavenost ili?Wendell,Tah,Bailey,Havertz se se toa dobri talenti i igraci,potpomognati od Volland,Brandt,Bender.....Me cudat rezultative na ekipava eve dur pisuvam primija i 3 gol doma od Wolfsburg.....
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
Немаат игра, ништо не играат ако сакаат сите таленти нека ги земат.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Sto se desava so Leverkusen?Epten talentirana i dobra ekipa imaat na hartija a sea za sea prvi 2 kola nemaat rezultati?Los trener,losa postavenost ili?Wendell,Tah,Bailey,Havertz se se toa dobri talenti i igraciѕ,potpomognati od Volland,Brandt,Bender.....Me cudat rezultative na ekipava eve dur pisuvam primija i 3 gol doma od Wolfsburg.....
Тој што им брани ако е голман ја сум астронаут.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.188
Поени од реакции
21.329
Честито титула Баварци и годинава.

Тоне лигава пак за жал завршија златните години. Тоа е освен Баерн и ете Дортмунд со сите сили, нема константна екипа во лигата. Шалке лани втор сега губи две по ред. Штутгарт лани одличен финиш сега слаб иако имаа солидни трансфери. Леверкузен стандард година горе година доле. Изедначена е лигата можеби некој ќе рече ја би рекол дека по случајност некоја екипа ќе илезе горе како лани Франкфурт или Хофенхајм за следната година да ја снема. Лесно е да имаш добра година но екстремно тешко да се држиш горе. Затоа секоја чест за Баерн и колку и да го критизираме Дортмунд, оправдано или не, успеа последните години да биде константно горе.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Samo po eden natprevar ke davaat od 15:30 sekoja sabota. No bravo za niv sto se dogovorile so Eurosport.

So Wolfsburg - Hertha startuvaat. I Bayern - Leverkusen igraat ist saat. Izglea se dogovorile drug natprevar da davaat vo zivo od toj sto prenesuva Eurosport 2
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Samo po eden natprevar ke davaat od 15:30 sekoja sabota. No bravo za niv sto se dogovorile so Eurosport.

So Wolfsburg - Hertha startuvaat. I Bayern - Leverkusen igraat ist saat. Izglea se dogovorile drug natprevar da davaat vo zivo od toj sto prenesuva Eurosport 2
Im izlegle vo susret,posto tie vo Petok,Sabota 18 30 i dvata u nedela si gi dava Eurosport.... Ja se nadevav deka ke pustat i nekoj mec od drug den i termin.Mada okej e posto sabota vo 15 30 Eurosport si gi davase ili Dortmund ili Baern.Taka da ke izgleame nekoj drugi timovi vo 15 30 :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Ќе се гледа половина час Бундес, пред да почне ПЛ. :cool:


Во секој случај браво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom