Bundesliga

Член од
23 август 2010
Мислења
38.115
Поени од реакции
107.348
Па кога ќе размислиш дека Луис Енрике им беше опција тогаш Јуп им доаѓа ко јаготка на шлагот, ко Мурињо и Пеп у едно. Имав јас високо мислење за Енрике после онаа сезона кога ишљакаа се живо ама се покажа дека не е ништо посебно ко тренер, едноставно имаше прејака екипа во Барса и тоа е тоа.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Боље им е Јуп сеа за сеа до крај на сезона, го знаат играчите и ќе го слушаат. Вакво нешто им треба после млитавиот период со Карло а не некоја нова експертиза како Тухел.

Летоска по Нагелсман или Клоп и тоа е тоа.
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
52
Никој не спомна бе за уше една сезона..оти така?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.171
Поени од реакции
21.286
Јуп 4 години е во аут и има 72 години. Тимот е небалансиран. Следна сезона со Нагелсман тотален новац ќе земат кои 4 партии во Европа изгуби. Тухел према овие ми изгледа како разумна опција но со него Ули не ќе може да му се меша, затоа динусаурусов иде.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Јуп 4 години е во аут и има 72 години. Тимот е небалансиран. Следна сезона со Нагелсман тотален новац ќе земат кои 4 партии во Европа изгуби. Тухел према овие ми изгледа како разумна опција но со него Ули не ќе може да му се меша, затоа динусаурусов иде.
Супер анализа, кратка, јасна и со прецизни реченици. Поготово третата.
Сфе ќе ти ебам, разбра? Остај го Клоп у енглеска, јебе не вади.
УНС не разбра приќе мој. Капацитетот му е програмиран само на да или не. И тоа едвај.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.171
Поени од реакции
21.286
Анџелоти изгледа слабо тренирал Јуп кажа дека прва цел му е формата да ја подобри и штимунгот да го крене, односно да го стабилизира тимот. Секако дека Баерн со индивидуалната класа пак ќе влезе во форма и во лигата сепак се прв фаворит за титулата. Али во ЛШ ќе биде доста тешко да стигнат подалеку.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Анџелоти изгледа слабо тренирал Јуп кажа дека прва цел му е формата да ја подобри и штимунгот да го крене, односно да го стабилизира тимот. Секако дека Баерн со индивидуалната класа пак ќе влезе во форма и во лигата сепак се прв фаворит за титулата. Али во ЛШ ќе биде доста тешко да стигнат подалеку.
Видов изјава од Робен, може е тролфудбал, не викам не, не ја проверив, имаше изјавено дека син му што бил во U12 имал понапорен тренинг отколку Баерн под Анчелоти.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.171
Поени од реакции
21.286
Видов изјава од Робен, може е тролфудбал, не викам не, не ја проверив, имаше изјавено дека син му што бил во U12 имал понапорен тренинг отколку Баерн под Анчелоти.
Tocno e i duri im zabranuval i kaznuval igraci koi plus trenirale. Demek da se namalele povredite. Toa e porazitelno za igrac kako Robben koj cel zivot imal naporen trening od koj profitiral.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.621
Поени од реакции
14.372
Игорче како тренингот во Дортмунд? Изгледа не тренирале и они последнава недела :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom