Bundesliga

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Супер фудбал се одигра, и со емоции со се. За разлика од Челзи и Јунајтед каде што тотално ништо немаше. Требаше да свири пенал во 93-та минута за Баерн и шанса за 2:2 ќе имаше со тоа и продолженија, но судијата и покрај тоа што прегледа снимката одлучи да не свири пенал за Баерн. Нема веза, не ми е криво. Баш убаво и некој тим како Ајнтрахт да освои титула, а и заслужено пошо супер сезона имаат. Ајнтрахт е тим со најмногу странци мислам и тоа микс од играчи од најмногу различни земји, али ете Нико Ковач успеа да ги сплоти, да играат тимски еден за друг и успехот си дојде. Со тоа се квалификуваа и за ЛЕ. Анте Ребиќ посебно вчера се понашаше како Робен. Играч на натпреварот.

Niko Kovač: "Yes, it was a penalty but everyone has to accept the referee's decision"

Lukas Hradecky (Frankfurt keeper): "If I see the referee,I will give him a beer"

KP Boateng: "Yes, I kicked Martinez. I looked at the ref and thought he was going to give a penalty"






Принц Боатенг „Ајмо братее“ :D


Нико Ковач и Боатенг како играчи на Херта. На сликава исто е и Дардаи, сегашниот тренер на Херта.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Фер плеј за Баерн - место да стојат до крај на терен дур им го дадат трофејот на Франкфурт тие сосе тренер си заминаа во соблекувалната. Само Ноер и уште еден друг мислам до крај стоеја и шлапкаа. Почнуаќи од Хајнкес тоа е тотално нефер однесување и оштро се критикуваше во јавноста. Хајнкес после се бранел демек никој не му кажал а и немал на ум дека требало да остане уште. Ахам, сигурно. 40 години тренер со над 1000 партии не знаел дека на крај треба да се честита на победникот. Затоа го неќат Баерн во Германија. И да, пенал беше и само судијата знае зошто не го даде. Но партијата не се изгуби во 94та минута со не дадениот пенал туку во предходните 90 минути.

Респект за Ковач прав лидер на својот тим. Франкфурт покажа све тоа што не Баерн му недостига. Емоции, желба за победа, тимски дух.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
На Баерн му недостигала желба за победа, емоции и тимски дух рече Игорче :pos:

Фер плеј за Баерн - место да стојат до крај на терен дур им го дадат трофејот на Франкфурт тие сосе тренер си заминаа во соблекувалната.
Ова новинариве кои како тебе се појавуваат само кога нешто не иде во Баерн и се фаќаат за ситници да паламудат колку нешто да се збори.
Jupp Heynckes on Bayern players not waiting until Frankfurt lift the trophy: "It wasn't on purpose. I have to tell you that in this moment I did not think about this at all, because otherwise I would have told my team to stay of course. But this was a misunderstanding."
Па и голема работа, не стоеле доле на теренот сите играчи додека се доделувал трофејот. Не сите, 5-6 души само, другите си отишле. Преголема работа бре бре. Па прават драма сега оние како тебе од тоа како намерно тоа било, од непочит и слично. Страшно.

И да, пенал беше и само судијата знае зошто не го даде. Но партијата не се изгуби во 94та минута со не дадениот пенал туку во предходните 90 минути..
Ептен дипломатски кажано, браво, секоја чест, само што да беше досуден пример непостоечки пенал за Баерн во таа последна минута немаше вака дипломатски и онака човечки со разбирање да се појавиш и да пишаш такво нешто како што напиша сега. Пред таа контра на Ајнтрахт за 1:2 водство и Хумелс погоди статива така да не би рекол дека Баерн го загуби мечот претходно и дека Ајнтрахт издоминирал страшно како што ти сакаш да прикажеш. Полека, не се возбудувај. Пишав и јас дека ми е мило за Ајнтрахт, играат цела сеозна тимски, добро тактички со јаки контри али да не претеруваме сега дека издоминирале вчера и дека го надиграле страшно Баерн кога и среќата вчера беше на нивна страна со две погодени стативи на Лева и Хумелс како и недосудениот пенал на крајот и тоа кога судијата отиде дури да ја прегледа ситуацијата со Принц Боатенг и Хави Мартинез.
 
C

Castiel

Гостин
Фер плеј за Баерн - место да стојат до крај на терен дур им го дадат трофејот на Франкфурт тие сосе тренер си заминаа во соблекувалната. Само Ноер и уште еден друг мислам до крај стоеја и шлапкаа. Почнуаќи од Хајнкес тоа е тотално нефер однесување и оштро се критикуваше во јавноста. Хајнкес после се бранел демек никој не му кажал а и немал на ум дека требало да остане уште. Ахам, сигурно. 40 години тренер со над 1000 партии не знаел дека на крај треба да се честита на победникот. Затоа го неќат Баерн во Германија. И да, пенал беше и само судијата знае зошто не го даде. Но партијата не се изгуби во 94та минута со не дадениот пенал туку во предходните 90 минути.

Респект за Ковач прав лидер на својот тим. Франкфурт покажа све тоа што не Баерн му недостига. Емоции, желба за победа, тимски дух.
Премногу драматизираш за глупости.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Премногу драматизираш за глупости.
Абе цела германска фудбалска јавност за тоа дискутираше и денес во толк шоата па дури Хајнкес после тоа се извини. Мислам колку пати во форумов дискутираме за сељачки тренери кои после пораз не даваат рака а сега цел тим си замина. Не е тоа глупост. Обратно да беше управата на Баерн прва ќе беше да кења.
 
C

Castiel

Гостин
Абе цела германска фудбалска јавност за тоа дискутираше и денес во толк шоата па дури Хајнкес после тоа се извини. Мислам колку пати во форумов дискутираме за сељачки тренери кои после пораз не даваат рака а сега цел тим си замина. Не е тоа глупост. Обратно да беше управата на Баерн прва ќе беше да кења.
Глупости се. Ништо страшно не е. Голема работа ако не останале сите на терен. Нигде нема пишано правило дека мора да останат сите. Јбг заборавиле ама не е толку драматично колку што го прикажуваш.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Абе цела германска фудбалска јавност за тоа дискутираше и денес во толк шоата па дури Хајнкес после тоа се извини. Мислам колку пати во форумов дискутираме за сељачки тренери кои после пораз не даваат рака а сега цел тим си замина. Не е тоа глупост. Обратно да беше управата на Баерн прва ќе беше да кења.
Какво давање рака бе и честитање. Тоа го направија. Неколку новинари ги критикуваат зошто цел тим не стоеле доле на теренот додека се доделувал трофејот. Биле 5-6 души, не сите. Хајнкес се извини на телевизијата ARD општо што не почекале зашто играчите отишле во соблекувалана па не биле достапни за интервјуа.[DOUBLEPOST=1526817385][/DOUBLEPOST]
Премногу драматизираш за глупости.
Отсекогаш кога станува збор за Баерн. Ееее за другите има разбирање и човечки е да се згреши. Интересен човек е. Памтам во темата за ЛШ после првиот меч Реал кога победи со Баерн, се распишал истата вечер не бара фановите на Баерн каде сме, демек каде се криете, а тој сиротиот откако на Бош му тргна лошо (после јакиот старт) и доби отказ до март месец го немаше да коментира, демек празници имало Божик ово она. :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Да бе така е ќе дежура за вас :pos:

Не сте учени малце контра да добивате али поединци од Баерн фановите на форумов многу галамат па после ги нема. Иначе ја не ве барам вас туку во тој случај вашиот лидер Стелт. За разлика ја реално пишав дека Дортмунд годинава си е тиња али вие сеуште го мислете Баерн како 2013.[DOUBLEPOST=1526818104][/DOUBLEPOST]http://www.kicker.de/news/fussball/dfbpokal/startseite/724264/artikel_bayern-profis-warten-eintracht-siegerehrung-nicht-ab.html

Ете умерениот и сериозниот Кикер исто нема разбирање за тоа што се деси по партијата. Ама да, ја само драматизирам.
 
C

Castiel

Гостин
Да бе така е ќе дежура за вас :pos:

Не сте учени малце контра да добивате али поединци од Баерн фановите на форумов многу галамат па после ги нема. Иначе ја не ве барам вас туку во тој случај вашиот лидер Стелт. За разлика ја реално пишав дека Дортмунд годинава си е тиња али вие сеуште го мислете Баерн како 2013.[DOUBLEPOST=1526818104][/DOUBLEPOST]http://www.kicker.de/news/fussball/dfbpokal/startseite/724264/artikel_bayern-profis-warten-eintracht-siegerehrung-nicht-ab.html

Ете умерениот и сериозниот Кикер исто нема разбирање за тоа што се деси по партијата. Ама да, ја само драматизирам.
Па и ти па Стелт ако го земаш за некој пример далеку ќе стигнеш.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329




:D[DOUBLEPOST=1526818251][/DOUBLEPOST]
Па и ти па Стелт ако го земаш за некој пример далеку ќе стигнеш.
Муабетот беше ја су ги барал фановите на Баерн. Не. Ја него го барав. Мала ама важна разлика. Ако ја следеше темата за ЛШ ќе видеше дека не бев само ја туку и други.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
За разлика ја реално пишав дека Дортмунд годинава си е тиња али вие сеуште го мислете Баерн како 2013..
Да да, кога ти пишав тука во темата и тоа за време на јаката серија на почетокот на Бош дека имате слаби играчи, ти мене хејтер ме правеше иако тогаш си го пишав мислењто за играчите на Дортмунд по кое на крај и испаднав во право. Ама ете тогаш бев хејтер пошо ти си научен контра да ти идат и пошо ти си бил свесен дека Дортмунд се тиња иако тогаш не беше туку дури сега на крајот стана свесен. :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Favre trebase i lani da dojde ama ne dobi dozvola od klubot. Iskreno toa sto mozev da go citam i toa sto vekje pokaza vo Bundesligata me pravi optimist. Dortmund definitivno ke bide postabilen a kolku ke bide dobar ke zavisit od segasniov remont. 8-10 igraci komotno mozat da si odat ako najdat nov klub: Sokratis (Arsenal), Guerero (zavisit od cenata), Toljan, Durm, Weigl (PSG), Sahin, Castro, Rode, Schürrle. Za zal Bürki i Schmelzer nema da bidat na prodazba.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom