Bundesliga

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Игорче бро топ член си беше порано ама изглеа те поремети тоа шо Баерн како шо ви го воскреснал клубот со тие 200 евра на заем шо ви ги дале така сега те бутнаа у бездна од која ваљда никогаш нема дискочиш.

После пола полувреме дојде со изјава дека Мичу одма бил бољи за Борусија од Обамејанг.

upload_2018-2-16_1-14-44.png

E ова микане мој, ако не грешам, се вашите топ стрелци во историјата на клубот и гнасното копиле Обамејанг да останеше до крај на сезона или пак уште една сезона сигурно ќе ви беше ПРВ стрелен и долго време никој немаше да го симне од таа позиција.

Мислам се е океј, знам дека се курчеше оваа сезона тој ама биди објективен, нема потреба одма да се паѓа у несвест за некој ко Мичу, и не хејтам него најдобронамерно ти кажувам, квалитетен член беше порано и срамота е сеа да служиш за потсмев.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Никаде не го оспорувам тоа што Оба направи за Дортмудн ама на крај сам си го уништи погледот. Со таа мотивација не верувам дека Обамејанг уште многу голови ќе дадеше оваа сезона, едноставно не му се играше повеќе. Уште летоска сакаше да си оди ама не испадна и последната полугодина не беше помош за Дортмунд туку внесе нервоза во тимот со неговото понашање и не идење на тренинзи. Не за џабе 2-3 пати беше суспендиран. Сега ти процени колку ќе му помогнеше на Дортмунд оваа сезона. За разлика Мич гори да игра и во три партии има дадено 5 голови. Само нека продолжи. Со ваков играч Дортмунд може да ја спаси сезоната и да се квалифицира во ЛШ и да направи нешто во ЛЕ. Со Оба како што беше тешко. Ја тоа го пишав. Исто така пишав дека ако Батуш има слична квота како Оба, 0,66 голови на партија, тогаш има и повеќе да понуди од Оба. Оба претежно се ваѓаше со одличната квота и многуте дадени голови а не дека нешто посебно играл. Батуш е друг тип на напаѓач и очигледно таков тип на моментален Дортмунд повеќе му помага. Никогаш не оспорив тоа што Оба изигра за Дортмунд. Во никој момент. Убо читајте и не кажукте многу приказни.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Koj gi ebe neka umrat u 8 divizija . Samo Union, samo Berlin. Unsere Union Unsere Libe

Eberbach Ingelfingen Scwacbcah Erlangen Rugendorf Naila
Unterwellenborn Naumburg Ilbersted Osterneinburg Neimegk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.986
МАЈКОЕБАНИОТ МИЧИ БАТШУАЈИ!!

АААААААААААА ДУПИ СИ ГИ БРЕ!

:pistoldz:
ЛЕЛЕ ФАЦИШТЕ БРЕЕЕ!!
:uzi:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.213
Каков меч, два пати успеваат Ајнтрахт да израмнат и овие одма после минута време враќаат со гол, втор пат стрелец Бачуаји
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.889
Поени од реакции
16.201
Не заслужи денес Франкфурт пораз ама то е фудбалот се дешават вакви ствари


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom