Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197


Царот со 40тиот гол оваа сезона, најважниот. Пехарот конечно пак во Дортмунд (y)[DOUBLEPOST=1495919588][/DOUBLEPOST]




 
Последно уредено:

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Брауншвајг какви шанси промашија у прво.:place: Бољи се од Волсфбург, како ќе беше добро да погодеа барем еднаш у прво.[DOUBLEPOST=1496086647][/DOUBLEPOST]Кој враг ме тераше да пишам, хк пу...:tapp::facepalm:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Голема штета и неправда за Брауншвајг. Да се укине релегацијата треба.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Голема штета и неправда за Брауншвајг. Да се укине релегацијата треба.

Треба да се направи како во Англиските лиги, да разигруваат за пласман во Бундес лига тие што се од 3 до 6 место во во Цвајта, истото да биде и со пласман во 2, 3, 4 лига низ Германија.
Денес веројатно и Минхен 1860 ќе се спаси од испаѓање од Цвајта.
Имаат 1-1 од првиот натпревар против Регензбург и Минхен ќе опстане.
Ретко во овие бараж дуели тим од 2 Бундес лига да излезе како победник против тим од 1 Бундес лига.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ројс пак се повредил, нема надеж за ликов
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Голема штета и неправда за Брауншвајг. Да се укине релегацијата треба.
Каква неправда? Тоа што не ги сакаш Волфсбург не значи дека незаслужено победија во двомечот. Вчера 0-5 беше реален резултат, ги упропастија во секој можен аспект од фудбалската игра. Со ништо не заслужи Брауншвајг да победи вчера, а ни општо во двомечот.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Каква неправда? Тоа што не ги сакаш Волфсбург не значи дека незаслужено победија во двомечот. Вчера 0-5 беше реален резултат, ги упропастија во секој можен аспект од фудбалската игра. Со ништо не заслужи Брауншвајг да победи вчера, а ни општо во двомечот.
Сигурен си дека не си гледал погрешен натпревар? Волфсбург немаа полушанса до голот, Брауншвајг промашија 3 чисти 100% шанси. Сепак мислам дека 2та натпревари не ти се гледани, мора нешто друго по грешка да си гледал. Не е можно човек што има гледано повеќе од 3 утакмици во животот да има вакво мислење, освен ако не тролаш.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.214
Потврда и од Дортмунд

http://www.bvb.de/News/Uebersicht/Borussia-Dortmund-und-Thomas-Tuchel-gehen-getrennte-Wege

Штета, за мене е добар тренер и беше вистинскиот за Дортмунд. Сега Фавр нека го земат кој практикува друг фудбал за разлика од Клоп и Тухел па можеби Вацке нема прво преку медиумите да изјавува работи кои не треба да се изјавуваат.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Сигурен си дека не си гледал погрешен натпревар? Волфсбург немаа полушанса до голот, Брауншвајг промашија 3 чисти 100% шанси. Сепак мислам дека 2та натпревари не ти се гледани, мора нешто друго по грешка да си гледал. Не е можно човек што има гледано повеќе од 3 утакмици во животот да има вакво мислење, освен ако не тролаш.
Штета у прво што не реализираа барем една шанса. Може глеал само второ. Волфсбург после првата прилика даде гол и тоа беше крајот, после реално Волфсбург моеше уште некој гол да даде.
И во првата Волфсбург не беше ништо бољи, дојдоа до огромна предност со нерегуларен гол.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Сигурен си дека не си гледал погрешен натпревар? Волфсбург немаа полушанса до голот, Брауншвајг промашија 3 чисти 100% шанси. Сепак мислам дека 2та натпревари не ти се гледани, мора нешто друго по грешка да си гледал. Не е можно човек што има гледано повеќе од 3 утакмици во животот да има вакво мислење, освен ако не тролаш.
Првиот не, само вториот. Што ти е бе брат, имаше две шанси Брауншвајг у прво, таа едната што ја фати голманот по шутот од 8-9 метри на еден играч и втората од косо што ја рогна тој у облаци. Чист гол му поништија на Волфсбург у прво бај д веј. Може и ја претерав дека требаше 0-5 да заврши ама според мене Волфсбург беше подобар тим. Да не зборам што домаќините тепаа како улави и играа многу неспортски.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Јан Факинг Регензбург!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom