Brzi krediti izvrsiteli Resenie

Член од
20 ноември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Imam zemano u 7 filiali pa zaglaven sum ima 2 meseci so ne im platim dali nekoj ima pojke info od ova tema I momentalno sum bez rabota otidov kaj site filiali za da zborimo za kompromis nesto ne primat nisto golema maka e poz do site
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.112
Поени од реакции
15.060
Imam zemano u 7 filiali pa zaglaven sum ima 2 meseci so ne im platim dali nekoj ima pojke info od ova tema I momentalno sum bez rabota otidov kaj site filiali za da zborimo za kompromis nesto ne primat nisto golema maka e poz do site
Patot pod noze i odi vo Hrvatska da spečališ nekoj dinar, pa koga ke se vratiš vrakaj dolgovi so kamati. Ako ostanis ovde ke te dadat na sud, a možiš i pološo da završiš
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
144
Поени од реакции
106
Ова ти е исто како да си паднал во септичка јама и да збориш со некого за компромис за да излезеш од фекалиите.

Си се заебал гадно, гледај да им вратиш што побргу зошто кожата ќе ти ја одерат.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
736
Поени од реакции
1.605
Imam zemano u 7 filiali pa zaglaven sum ima 2 meseci so ne im platim dali nekoj ima pojke info od ova tema I momentalno sum bez rabota otidov kaj site filiali za da zborimo za kompromis nesto ne primat nisto golema maka e poz do site
Брату, ако можеш и имаш услови само селење странство при ваква ситуација оти нема никогаш да се извадиш од калта.Цел живот како роб ќе маваш за да се отплатиш.
Викаш во 7 филијали си заглавил.Се коцкаш или што е работава?
Колку пари должиш севкупно?
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Imam zemano u 7 filiali pa zaglaven sum ima 2 meseci so ne im platim dali nekoj ima pojke info od ova tema I momentalno sum bez rabota otidov kaj site filiali za da zborimo za kompromis nesto ne primat nisto golema maka e poz do site
Добра вест е дека не можат да ти земат неограничено многу пари, можат да ти земат само дупло од тоа што си позајмил, не повеќе од тоа. Ако планираш да останеш во државата а имаш приходи на трансакциска сметка, смеат да ти земаат една третина од приходите, еднаш кога ќе ти пуштат извршни решенија. Ако немаш приходи и нешто на твое име, не ти можат ништо.
Автоматски споено мислење:

Patot pod noze i odi vo Hrvatska da spečališ nekoj dinar, pa koga ke se vratiš vrakaj dolgovi so kamati. Ako ostanis ovde ke te dadat na sud, a možiš i pološo da završiš
Што е тоа полошо, жити кариерата на малски оговарач?
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Povekje od polovina ne mozat zakonski da ti zemat. Bi ti preporacal rabota 3 meseci vo hrvatska/germanija ili na brod. Ama nikako da ne gi dobivas parite vo Makedonska banka, bidejki mozat da ti zemat tretina od plata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom