BoomTV vs MaxTV

Која опција е подобра и зошто?


  • Вкупно гласачи
    291
Член од
30 август 2008
Мислења
85
Поени од реакции
8
Користам МаксТВ и топ е, башка сум на оптика. Многу ме нервира пошто не додаваат нови канали, тоа им е маана. Јас сум од старт кај нив ама програмите тапа жива. Башка не ми е јасно зошто не стават ХД канали. Ја има само онаа LuxeTV и Канал 5 за време на Лига на шампиони. Треба да воведат барем 5 канала со ха де резолуција
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
треба да стаат нови канали Макс тв некој кој ги нема на Бум тв
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
BoomTV - 31.000 корисници
MaxTV - 23.445 корисници
Кабелски телевизии (заедно) - над 300.000 корисници
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
BoomTV - 31.000 корисници
MaxTV - 23.445 корисници
Кабелски телевизии (заедно) - над 300.000 корисници
bum ima poise od max korisnici?? cudno
Одам кај една колешка и глеам бум тв, и да го видам...и викат немој немој не чепкај ќе се замрзнит сликата, а сред Скопје е. Можам да замислам како е по другиве места.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
bum ima poise od max korisnici?? cudno
Одам кај една колешка и глеам бум тв, и да го видам...и викат немој немој не чепкај ќе се замрзнит сликата, а сред Скопје е. Можам да замислам како е по другиве места.
Мене не ме чуди, сепак BoomTV е подостапен од MaxTV и може да се пренесува секаде. За разлика од MaxTV каде за да дојдеш до него се потребни не знам какви пакети од Телеком... абе само компликации некакви. А за жалења од корисници има и од двете страни, BoomTV отсекогаш биле критикувани заради разни причини, а гледам во последно време и MaxTV почнаа да ги плукаат.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.939
Мене не ме чуди, сепак BoomTV е подостапен од MaxTV и може да се пренесува секаде. За разлика од MaxTV каде за да дојдеш до него се потребни не знам какви пакети од Телеком... абе само компликации некакви. А за жалења од корисници има и од двете страни, BoomTV отсекогаш биле критикувани заради разни причини, а гледам во последно време и MaxTV почнаа да ги плукаат.
Точно. Ние дома не можеме да ставиме Макс тв пошто немало техничка можност, а сите куќи околу имаат техничка можност, немао повеќе линии на бандерата. Ама борба за корисници, тоа ме нервира кај Тхом, ич не се грижат.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Бум тв немаат никаква понуда од канали а Макс тв ги имаат скоро сите канали кој имаат можност за емитување во државава ама импак и они се тапа нешто у последно време немаат нови канали ставено уште од летово
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Од денес после полноќ ќе започне надградба на MaxTV. Тоа за вас значи MaxTV со нови и подобрени карактеристики!
Започнувајќи од 10.11 (среда), па во текот на следните неколку дена, ќе се реализира надградба на MaxTV услугата, по што MaxTV ќе биде збогатена со нови и подобрени карактеристики. Со најновата надградбата на MaxTV, корисниците ќе добијат:

Можноста за преглед на последните 5 канали кои биле гледани и тоа со кликање на копчето
на далечинскиот управувач.
Побрзо менување на ТВ каналите.
Подобра организација на снимените серии. Отсега тие ќе бидат сместени на единствено место со што корисниците ќе имаат подобар преглед на содржините, а истовремено со само еден клик ќе може да се избришат сите одеднаш.
За сите кои имаат вклучен дополнителен ТВ приемник, новитет е можноста за снимање, гледање и пристапување до снимените содржини и преку медиа приемникот, МП100. Со оваа нова функционалност снимањето и снимените содржини стануваат достапни и за вториот, односно за корисниците на Optic пакетите и за третиот ТВ приемник.
За проблеми со MaxTV услугата, Службата за корисничка поддршка на бесплатниот телефонски број 0800 12345 е достапна 24x7.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.954
Поени од реакции
6.401
Epa xhabe ti se i HBO kanalite koga pretplatata ti e poveke od 2000 denari.:toe:
абе тие што ќе земат сега Макс тв ќе гледаат 3 месеци бесплатно ама барем некој може да си го дозволи тој канал да се претплати
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
џабе се 12 месеци кога немаат добра понуда на канали
каде им се HBO каналите сега?
А што, демек ти мислиш дека Макс има нешто подобри канали од Бум? Истото срање го има и на двете, разликата е само што на Макс има повеќе срање затоа што има нешто поголем број на канали. Реално, нема скоро ништо вредно и на двете. А ХБО е закон, ама за 300 денари не вреди. Јас го имав 6 месеци ХБО бесплатно на Бум и после тоа не ми ни падна на памет да го земам за доплата, така да не ми значи воопшто дали го има или го нема у понудата. За 300 денари ќе си земеш подобар интернет, и ќе симнеш 100 пати повеќе, подобри и понови филмови и серии од тие на ХБО, и ќе гледаш што сакаш и кога сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom