Booking.com (10% попуст)

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Мислам дека не постои човек кој не слушнал за најпознатата агенција со најголем избор на хотели низ целиот свет. Имено, во случајов се работи за можност за 10% попуст доколку резервирате преку мој реферал користејќи го coupon code или линкот кој ќе ви го пратам. Единствен услов е резервацијата да биде над $30, а по вашиот престој во рок од 2-3 недели добивате 10% од сумата назад на вашата кредитна картичка.

upload_2018-11-1_19-56-45.png

Пример :

Правите резервација користејќи го линкот или coupon code-ot во Hotel X и истата изнесува 13500 денари, престојувате во хотелот и добивате назад 1350 денари.

Значи, се што треба да направите е да кликнете на линков и потоа да ја направите резервацијата. Притоа осигурајте се дали ќе добиете нотификација 10% reward from Igor. Ако имате било какво прашање слободно отворете дискусија.

Би сакал темава да ја користиме за да ги искористиме поволностите и " да си помагаме " т.ш. рефералот ќе ги добие тие 15$, а во зависност од аранжманот на патникот, истиот да добие одредена сума пари назад - конкретно 10% од целата сума.

Покрај ова, супер би било и да се дискутира околу некои други можности, попусти и "финти". :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Јас сум есктремно заинтересиран.
Може ли да ми го пратиш твојор реферал коуд во пп?
Нешто не ми се отвора од темава.
Ти благодарам.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Јас имам Genius статус на booking и голем број од хотелите ми се достапни со попуст. Чисто како препорака ако резервирате често смештај online да си користите поволности.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Јас имам Genius статус на booking и голем број од хотелите ми се достапни со попуст. Чисто како препорака ако резервирате често смештај online да си користите поволности.
Баш види на следно резервирање дали со мојот реферал линк можеш да добиеш комбинација од 10% попуст + genius member попуст.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom