Bones

Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Брилијантната форензичарка антрополог Dr. Temperence Brennan(Emily Deschanel) работи заедно со нејзиниот тим во Институтот Jeffersonian - Washington DC. ФБИ агентот Seeley Booth(David Boreanaz) им се придружува по една истрага за убиство каде предмет за истражување се човечки остатоци - коски, област во која Brennan и нејзиниот тим се експерти, па почнува партнерство помеѓу нив и ФБИ со цел да соработуваат на случаи каде коските на жртвите ја играат главната улога. Се на се, нов поглед на решавањето на убиства е претставен во оваа серија која се емитува на Канал 5, а можеби и не се емитува повеќе, не знам, јас ја гледам на В92, некаде до 3-та сезона се стигнати, а има 4 сезони, петтата ке почне во USA овој септември. Дали сте ја гледате и што мислите за оваа серија?


 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Гледав 2 - 3 епизоди на Канал 5 ама баталив...
 

ANTOLoN

Руски туристи
Член од
19 февруари 2010
Мислења
35
Поени од реакции
5
Гледав скоро сите серии (стигна до 5 сезони, серијата 12)! Чекајќи повеќе ... Серијата само супер! Сите советува:tv:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Bones е најдобрата серија во светот.Ја гледам едно 2 години.Сега сум до 6 сезона на 25 ќе почне.Гледајте ја на интернет подобро е и нема никакви реклами,само треба да остаите да се наполни барем малку за да не ви сецка.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Значи заљубена сум скрос у серијава, случајно почнав на фокс крајм да ја гледам и се заљубив скрос. Бренан и Бут ми се совршен пар, толку се убави, а и серијата разработува доста интересни случаи. На фокс крајм даваа до втора сезона, сеа пак почнаа од прва да даваат. Од понеделник до петок ја даваат.
Прекрасна серија, најубава на свет! Најголем фан сум у последно време, башка не е само криминалистичка има и доста хумористични моменти.
 
T

Tetro

Гостин
6-та сезона веќе се прикажува.

Ќе даде некој поопширна рецензија или некоја импресија, за да знам дали да ја симнувам? :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Значи заљубена сум скрос у серијава, случајно почнав на фокс крајм да ја гледам и се заљубив скрос. Бренан и Бут ми се совршен пар, толку се убави, а и серијата разработува доста интересни случаи. На фокс крајм даваа до втора сезона, сеа пак почнаа од прва да даваат. Од понеделник до петок ја даваат.
Прекрасна серија, најубава на свет! Најголем фан сум у последно време, башка не е само криминалистичка има и доста хумористични моменти.
Термин да не знаеш кога има на Фокс Крајм????
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Вреди да се гледа ова?
Дали е слична како NCIS, CSI и слични, каде што секоја епизода решаваат различни случаи?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вреди да се гледа ова?
Дали е слична како NCIS, CSI и слични, каде што секоја епизода решаваат различни случаи?
Таква е ама ако ме прашуваш мене, серијава ми е од оние што во мозоков ги ставам во фолдер од типот на "џабе лентата" и/или "серија правена во недела навечер". Барем мое мислење :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Таква е ама ако ме прашуваш мене, серијава ми е од оние што во мозоков ги ставам во фолдер од типот на "џабе лентата" и/или "серија правена во недела навечер". Барем мое мислење :D
Ја бришам од листа тогаш, NCIS ми го еба мамето, 10000 сезони по 24 епизоди, веќе не ни помислувам да гледам серија од таков тип :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја бришам од листа тогаш, NCIS ми го еба мамето, 10000 сезони по 24 епизоди, веќе не ни помислувам да гледам серија од таков тип :D
Пробај со The Blacklist :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom