Бодибилдинг суплементи

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Ваше мислење за следниве суплементи и времето кога би ги користел:

1. Ultimate Nutrition ProStar Whey веднаш штом се разбудам 06:30
2. All Nutrition BCAA Max Support пред кардио утринско 07:30
3. Optium Nutrition Omega 3 и Multivitamin пред појадокот околу 09:30
4. MyProtein Creatine и Olimp Beta-Alanine пред тренинг 10:30
5. Amix Monster Beef Protein после тренинг 12:00
6. Olimp whey complex 20:00
7. Fitness Authority ZMA 22:00
whey posle trening
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Планирав викедов да идам до Бугарија да си купам некој суплемент, ама ми кажаа дека имало многу фалш производи кои бугарите си ги праат по подруми, а коа ќе им ги видам цените исти им се како во америка, некој дури и пониски на производи произведени во америка... Некој имал вакво искуство да купил фалш суплемент од бг ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Планирав викедов да идам до Бугарија да си купам некој суплемент, ама ми кажаа дека имало многу фалш производи кои бугарите си ги праат по подруми, а коа ќе им ги видам цените исти им се како во америка, некој дури и пониски на производи произведени во америка... Некој имал вакво искуство да купил фалш суплемент од бг ?
Да има фалш, посебно на пумпачите, а сум сретнал и голд стандард фејк, но кога гледаш реално ни во Македонија не си сигурен што пиеш и дали е во ред.
Џек 3д донесен од САД и Џек 3д од Бугарија, двата старата формула со 1.3 дмаa, американскиот ме дрмаше буквално како да одам на облаци се осеќав кога го земав и имав сила да правам одлични тренинзи, со Бугарскиот се осеќав како да пијам цедевита (веројатно и тоа беше, имаше таков вкус), ниту пумп, ниту сила, ниту ефект, џабе парите.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Планирав викедов да идам до Бугарија да си купам некој суплемент, ама ми кажаа дека имало многу фалш производи кои бугарите си ги праат по подруми, а коа ќе им ги видам цените исти им се како во америка, некој дури и пониски на производи произведени во америка... Некој имал вакво искуство да купил фалш суплемент од бг ?
Реално ако цената е поефтина од америчката....да се замислиш.
А 99% сум сигурен дека нашиве зимаат од бугарија енивеј така да..
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Да има фалш, посебно на пумпачите, а сум сретнал и голд стандард фејк, но кога гледаш реално ни во Македонија не си сигурен што пиеш и дали е во ред.
Џек 3д донесен од САД и Џек 3д од Бугарија, двата старата формула со 1.3 дмаa, американскиот ме дрмаше буквално како да одам на облаци се осеќав кога го земав и имав сила да правам одлични тренинзи, со Бугарскиот се осеќав како да пијам цедевита (веројатно и тоа беше, имаше таков вкус), ниту пумп, ниту сила, ниту ефект, џабе парите.
a kako mozi da se proveri dali suplementot e fals ili originalen ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
a kako mozi da se proveri dali suplementot e fals ili originalen ?
речиси и да не можеш, евентуално ако е амбалажата со послаб квалитет, па да забележиш дека е фуш, голд стандард што го зедов ги имаше сите дренбулии, датум, код, внатрешно запечатен со таа алуминиумската, убава амбалажа, али ниту се раствораше, вкус полош од обична сурутка, а имаше уште година и пол рок.
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Сакам да купам пумпач, некој поискусен да дај совет? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom