Бодибилдинг суплементи

Член од
4 јуни 2016
Мислења
13
Поени од реакции
3
Од тоа што овде го имаш пишано, Аргининот е нешто што би ти помогнало во подобрување на циркулацијата. Снага или сила од сето тоа, директно, нема. Глутаминот и Тауринот имаат друга примена.[DOUBLEPOST=1488363694][/DOUBLEPOST]
Она што јас лично би можел да ти го прпорачам е гејнерот на Scitec, VoluMass и BCAA+B6 на BioTech. Доза гејнер после тренинг, доза бцаа пред тренинг, како основа на начин на користење.
Go ima seto toa vo herkules neli? za brzo ke go zemam da isteram borbite prvo za skoro ke poracam
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Од тоа што овде го имаш пишано, Аргининот е нешто што би ти помогнало во подобрување на циркулацијата. Снага или сила од сето тоа, директно, нема. Глутаминот и Тауринот имаат друга примена.[DOUBLEPOST=1488363694][/DOUBLEPOST]
Она што јас лично би можел да ти го прпорачам е гејнерот на Scitec, VoluMass и BCAA+B6 на BioTech. Доза гејнер после тренинг, доза бцаа пред тренинг, како основа на начин на користење.
Што мислиш за Таурниот? го користам и имам одлични придобивки, како - регулација на инсулин, циркулација, расположение, кондиција итн.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1275590562533165&id=281056555319909

Ми треба мислење/искуство за оваа сурутка.
Благодарам
jas zedov 3 kg. nema vkus. dobro e da se mesa so oves so vkus na malina i da mu dodades banana i mleko inace ako go pies samo so mleko ili voda na nisto nelici. 20 grama na protein ima na 100 grama od prasakot. pola go isfrliv negobiva ako si za zemanje na suplement zemaj od biotech ili gejnerce od optium nutrition gold standard gainer ili hyper mass dosta soliden gejner na pazarot
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Што мислиш за Таурниот? го користам и имам одлични придобивки, како - регулација на инсулин, циркулација, расположение, кондиција итн.
Тауринот е ОК, само незнам колку може да ти помогне во циркулацијата и кондицијата. Работи на сосема поинаков начин и е ОК кога се комбинира со креатин и аргинин.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ептен помага и за циркулација од моe искуство...


Извор...

For example, in adult diabetics, supplementation with 1.5 grams of taurine daily for just 14 days can reverse diabetes-induced abnormalities in arterial stiffness and in the ability of the vasculature to respond to changes in blood flow or pressure.23 This can be critical to the longevity of diabetics, since these types of abnormalities are to blame for diabetics’ increased risk of dying from cardiovascular disease. In addition, studies in diabetic rats show that taurine helps protect heart function and helps prevent heart muscle damage, due in part to the ability of taurine to increase glucose transport from blood into energy-hungry heart muscle cells.

Oral taurine supplementation has been found to reduce the arterial thickening and stiffness characteristic of atherosclerosis, to restore arteries’ responses to beneficial endothelial nitric oxide, and to reduce inflammation (a direct contributor to cardiovascular disease.
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Бако 70 денари беше сега е 110 денари кг... Во сите продавници за здрава храна има (не овие што продаваат суплементи туку оние за здрава храна)...
у бако, 70 ден кг е земав
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Некој по искусен да каже мислење за составот на гејнеров
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Некој по искусен да каже мислење за составот на гејнеров
sprema sostavot ne e los. mnogu e slicen na xtreme beef mas samo sto vo beef mass ima malce pojke jagleno hidrati. nemozam da go procenam od koja firma e gejnerot? kolku kg e i cena ako mozi :) vo doza imas 60 grama na protein so se dovolni duri i mnogu i 161 gram na jgh so e dovolno. imas i malce glutamin. 2 pati da go pies vo tekot na denot so dobra izbalansirana hrana dobivas top kalorii :) pak ke napomenam serious mass seuste e najdobar gejner od site ostanati ;)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
sprema sostavot ne e los. mnogu e slicen na xtreme beef mas samo sto vo beef mass ima malce pojke jagleno hidrati. nemozam da go procenam od koja firma e gejnerot? kolku kg e i cena ako mozi :) vo doza imas 60 grama na protein so se dovolni duri i mnogu i 161 gram na jgh so e dovolno. imas i malce glutamin. 2 pati da go pies vo tekot na denot so dobra izbalansirana hrana dobivas top kalorii :) pak ke napomenam serious mass seuste e najdobar gejner od site ostanati ;)
QuickMass na AllMax Nutrition го нема тука цената е околу 5000 ден за 4,5 кг од Amazon.com не се сеќавам точно треба да проверам

Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.377
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
vo doza imas 60 grama na protein
колку што гледам не е во доза а пишува per 4 scoops(255 gr)
и научно докажано е дека најефикасно е не повеке од 25-30 гр протеин да биде во една доза, се што ке туриш горе бубрези со мочка ке ги исфрлат
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Ептен помага и за циркулација од моe искуство...


Извор...
Ако викаш дека осеќаш подобра напумпаност и подобра циркулација само со користење на Таурин, нека биде така. Инаку студијата која ја постираше, не е баш убедлива во тоа тврдење. Сепак, искуството на прво место.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ако викаш дека осеќаш подобра напумпаност и подобра циркулација само со користење на Таурин, нека биде така. Инаку студијата која ја постираше, не е баш убедлива во тоа тврдење. Сепак, искуството на прво место.
Напумпаност нема некоја голема разлика. Ама цируклуација дефинитивно, знам дека се поврзани но не е ефектот толку силен како кај аргинин-от.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Може ли да ми препорачате добар протеин?
Досега сум вежбал без никаков додаток (освен последниве 2 месеци земам козја сурутка од Виталија).
Дали е добра оваа Сурутка (80%)?
Ако не е, ве молам препорачајте ми добар протеин.
Фала ви
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Може ли да ми препорачате добар протеин?
Досега сум вежбал без никаков додаток (освен последниве 2 месеци земам козја сурутка од Виталија).
Дали е добра оваа Сурутка (80%)?
Ако не е, ве молам препорачајте ми добар протеин.
Фала ви
Има во ГТЦ на 2 спрат што е продавницата за суплементи една одлична зделка.

5kg MyProtein Impact Whey + гратис 250g Creatine Monohydrate за 5000денари. Ќе те трае доста долго во зависност колку дози земаш (3-6 месеци). Myprotein е позната компанија, нема да згрешиш со нив :)

За квалитет ON Gold Standard 100% сум чул дека е најдобрата сурутка, ама ги немам пробано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom