Бодибилдинг суплементи

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
mene i me duja mnogu :/ se napiv denes nagladno 3 sati leb nekasnav :D
За дуење исто и јас имав проблем, после вежбање пиев и после пола сат јадев, го пиев некое време и го исфрлив, џабе пари дадов.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Ова ти е обичен мед, три пати на ден во комбо со банана и млеко и ете ги калориите, можеби додале некој орев/бадем низ него колку да мени вкус, али во принцип си нашле начин да шиткаат тегла мед по 900ки.
Еве јас шиткам мед по 350, не си давај 900ки јас ќе ти дадам Power Honey за многу пониска цена, јади го три пати по две лажици плус 3 банани и литар млеко и гарантирано ќе се поправиш :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Браво, мед и тиква најдобри бб суплементи :pos:

Него, го има некој пробано Animal Cuts од UNIVERSAL?
Имам читано дека е еден од подобрите топачи, јака работа, а не како тие лажгите л-карнитин и сл..
 
Последно уредено:

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Браво, мед и тиква најдобри бб суплементи :pos:

Него, го има некој пробано Animal Cuts од UNIVERSAL?
Имам читано дека е еден од подобрите топачи, јака работа, а не како тие лажгите л-карнитин и сл..
Ја мислам дека ни еден легален топач не е добар, и ни еден добар топач не е легален.
А за здравје, и двата типа се штетни.
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
Браво, мед и тиква најдобри бб суплементи :pos:

Него, го има некој пробано Animal Cuts од UNIVERSAL?
Имам читано дека е еден од подобрите топачи, јака работа, а не како тие лажгите л-карнитин и сл..
л-карнитин одлично работи, никој не лаже ;)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.615
Поени од реакции
34.802
Ова ти е обичен мед, три пати на ден во комбо со банана и млеко и ете ги калориите, можеби додале некој орев/бадем низ него колку да мени вкус, али во принцип си нашле начин да шиткаат тегла мед по 900ки.
Еве јас шиткам мед по 350, не си давај 900ки јас ќе ти дадам Power Honey за многу пониска цена, јади го три пати по две лажици плус 3 банани и литар млеко и гарантирано ќе се поправиш :)
ааааааааа и одозгора шиткаш овде во кајгана како во мало пазарче,а? што не му пишуваш во лична порака а? се рекламираш безПлатно во кајгана?, а јас сум била трол? :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Браво, мед и тиква најдобри бб суплементи :pos:

Него, го има некој пробано Animal Cuts од UNIVERSAL?
Имам читано дека е еден од подобрите топачи, јака работа, а не како тие лажгите л-карнитин и сл..
Одговарав конкретно на постот претходно. Иначе суплементи си се засебни од храна, неможе ни без едните ни без другите.

Него ме интересира, за циркулација/NO и снага,

L Glutamine vs Taurine vs L Arginine?
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
13
Поени од реакции
3
Planiram da zemam Gejner i BCAA za do maj ke gi ispijam,posle planiram poveke raboti zaedno,nego Predlozi kakovv gejner i bca nesto najdobro spored vas
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Со стефчо ли најде да се пазариш...прашај го он дали ја пие уопште или само ја препродава.
Богзнае колку ја зел чим има ќар на 500г за 500мкд. Богзнае шо е, али 80% протеин од сурутка сумњиво да е.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Одговарав конкретно на постот претходно. Иначе суплементи си се засебни од храна, неможе ни без едните ни без другите.

Него ме интересира, за циркулација/NO и снага,

L Glutamine vs Taurine vs L Arginine?
Од тоа што овде го имаш пишано, Аргининот е нешто што би ти помогнало во подобрување на циркулацијата. Снага или сила од сето тоа, директно, нема. Глутаминот и Тауринот имаат друга примена.[DOUBLEPOST=1488363694][/DOUBLEPOST]
Planiram da zemam Gejner i BCAA za do maj ke gi ispijam,posle planiram poveke raboti zaedno,nego Predlozi kakovv gejner i bca nesto najdobro spored vas
Она што јас лично би можел да ти го прпорачам е гејнерот на Scitec, VoluMass и BCAA+B6 на BioTech. Доза гејнер после тренинг, доза бцаа пред тренинг, како основа на начин на користење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom