Blackview

Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
Листајќи низ анхоч наидов на интересни мобилни телефони. Blackview кинеска фирма, но има добри спецификации и добра цена. Правев моабет со продавач од анхоч ми кажа дека тие мобилни телефони имаат делови од други производители како Самсунг, камерата од Сони нешто од ХТЦ итн. Се мислам да си купам еден и да пробам како и колку ќе ме тера.
Дали некој има искуство со овие мобилни телефони?

Се мислам за Blackview arrow.
 
R

Ranta

Гостин
Од то шо го видов на нет, јас би рекол дека ова нешто подобро од Аlcatel (телефони шо не ги сакам баш), а личи многу на Huawei (ептен кинески телефон). Така да, јас лично не би очекувал многу од телефонов. Сигурно добро би работел 2 години без никаков проблем. Би препорачал да се проба со некоја подобра марка на телефон со послаби перформанси, пошо квалитет си е квалитет.

Јас не би зел.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.540
Поени од реакции
9.456
Blackview arrow се мислев и јас за овој. Ме привлекуваше тоа што има 2 гб рам.

Расчепкај по нет, рецензии и тестирања. Овие кинеските добиваат послаби рејтинзи отколку марка телефоните што се во иста ценовна група. Но не сите. Елифон почна да прави доста добри телефони, може да ги зирнеш и нив.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.081
мислам дека Elephone P6000 е подобар избор. иако quadcore MT6732 е помоќен чипсет од MTK6592 во Blackview, особено графичката. а за резолуцијата 293dpi или 480dpi не верувам дека некој ќе увиде некаква разлика.
телефоните имаат иста цена во Анхоч
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
513
За марка имам јас Самсунг галакси 5, но наредна недела треба да земам и Galaxy 6 edge, но имам потреба од 2 телефони па затоа се мислев и да го тестирам овој, секако не е многу скап, 150евра и да ме тера 1 година ќе бидам задоволен
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
500
Поени од реакции
199
за 150 евра можеш да земеш Lenovo K3 Note телефонот е гром, сите ривјуа и екстензии се одлични нема многу жалби
телефон со вакви перфоманси би чинел 300 евра, а овој е на пола
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
212
Сем кинеско друго непостои на светов :) само самсунг дел е Виетнам...

Sent from my MI NOTE Pro
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.540
Поени од реакции
9.456
за 150 евра можеш да земеш Lenovo K3 Note телефонот е гром, сите ривјуа и екстензии се одлични нема многу жалби
телефон со вакви перфоманси би чинел 300 евра, а овој е на пола
Леново К3 ноте е супер телефон.

Одлични перформанси за тие пари. Се мислам цел месец дали да го нарачам и уште се мислам :)
Две работи ме предомислуваат:

1. Се жалат од најнвиот апдејт дека батеријата и тебало 6 часа да се наполни.

2. Спаѓа во категорија на телефони со висок степен на SAR value.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
500
Поени од реакции
199
Леново К3 ноте е супер телефон.

Одлични перформанси за тие пари. Се мислам цел месец дали да го нарачам и уште се мислам :)
Две работи ме предомислуваат:

1. Се жалат од најнвиот апдејт дека батеријата и тебало 6 часа да се наполни.

2. Спаѓа во категорија на телефони со висок степен на SAR value.
незнам за тоа батеријата но сепак и други премиум телефони имат такви "проблеми" како на пр Xperia Z4..
за ова второто не сум упатен и нз
Само мене пак ме предомислува што е многу голем(да беше 4.5/5.0 инчи уште одма би го земал)
Што мислите вие другите дали 5.5 инчи е многу голем?(за во фармерки да се собира и сл..)
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
212
Eve baterija na Mi 4, so intenzivno koristenje 1 den.. Pa sporedete :)Sent from my MI NOTE Pro
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.540
Поени од реакции
9.456
Може да го пробериш Меизу М2 Ноте го донесоа во АМЦ.
 
На врв Bottom