BinBin - апликација за изнајмување електрични тротинети

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.222
Поени од реакции
78.787
Ова не постои за тебе, ако немаш смартфон, така?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.524
Поени од реакции
34.673
AthleticLongDromaeosaur-max-1mb.gif

...истовремено од тротоар на булевар, возејќи тротинет се користи пешачки премин, во моментот се возат со тротинетот според личен избор насекаде, а напоредно нема никаква јавна едукација, се додека се појават првите жртви, треба да се спречи, пред да се случи!
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
617
Поени од реакции
1.315
Како дојдовме до ретарди да сме... Како тоа твоите предци без закони и регулации преживеале, а ние при толку закони и регулации ретарди сме!!
Ovaa ne e moja ali mi ima smisla ... " Okolu 90% od se sho bilo kvalitetno na ovie prostori izumrelo u vojnite, preziveale tie sho ne otishle u vojna - retardi, kukavici, predavnici."
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.740
Ovaa ne e moja ali mi ima smisla ... " Okolu 90% od se sho bilo kvalitetno na ovie prostori izumrelo u vojnite, preziveale tie sho ne otishle u vojna - retardi, kukavici, predavnici."
зоки, како планирате да блендирате вие без регулации? Два пати со очите ќе трепнете?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.626
Поени од реакции
34.873
Еве, повеќе нема да ги фрлаат во Вардар и во езерцата. Исклучија возење по кеј и парк.

Прегледај го приврзокот 380523
Нормално дека ќе ви исклучат кога наплаќаат по минута, а кејот е најбрза делница подолжно по градот. За иста далечина ако се возиш по булевари ќе ти требаат двојно повеќе минути.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Значи ако тргнеш натаму ќе се исклучи тротинетот?
Да, надвор од синото и внатре во црвеното не возат.
Нормално дека ќе ви исклучат кога наплаќаат по минута, а кејот е најбрза делница подолжно по градот. За иста далечина ако се возиш по булевари ќе ти требаат двојно повеќе минути.
Нема врска, со возење до кеј и од кеј до целта ќе ти треба повеќе време отколку да идеш директно. А по сите булевари може да се вози со иста брзина како по кеј. Ова е баш за да се ограничи пристапот до вода, затоа и паркот е исклучен во делот кај каналите и езерцата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom