Bin bir gece - Илјада и една ноќ

I

IBIZA SOUND

Гостин
epa narode redno vreme bese da zavrse :)
kako i da e dobar film samo ovie od A1 mnogu go izvleckaa :)
najbitno e so seherezad i onur srekno si ziveeja do krajot na svojot zivot:):)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Еден добар цитат: :smir:
"Шехерезад: Господине Онур, гледате дека навистина немало потреба за грижа...
Онур: Тебе трепката да ти се затресе и јас ќе се загрижам!"
 
T

Tetro

Гостин
Еден добар цитат: :smir:
"Шехерезад: Господине Онур, гледате дека навистина немало потреба за грижа...
Онур: Тебе трепката да ти се затресе и јас ќе се загрижам!"
многу поетично, за златен глобус, упппс, жолта тиква :pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ко типична шпанска серија,само шо ликовите не се викаа : Игнасио,Хорхе,Енрике,Пабло, Есперанса,Саманта,Берта,Грациела,Сјело,Марица,Миа,Летисија, бла,бла,бла.
Фркава во целава серија уствари беше :Зошто Шехерезад не му кажа на Онур за шо и требаат тие 150 000 долари?

А,нешо шо слушам ќе идале Скопје?
Ако е така, тогаш којзнае колку баби ќе завршат в болница:)
 
Е

експерт

Гостин
Never trust in women; nor rely upon their vows;
For their pleasure and displeasure depend upon their passions.
They offer a false affection; for perfidy lurks within their clothing.
By the tale of Yusuf be admonished, and guard against their stratagems.
Dost thou not consider that Iblis ejected Adam by means of woman?

--- надополнето ---

Фркава во целава серија уствари беше :Зошто Шехерезад не му кажа на Онур за шо и требаат тие 150 000 долари?
како бе не му кажа? :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Never trust in women; nor rely upon their vows;
For their pleasure and displeasure depend upon their passions.
They offer a false affection; for perfidy lurks within their clothing.
By the tale of Yusuf be admonished, and guard against their stratagems.
Dost thou not consider that Iblis ejected Adam by means of woman?

--- надополнето ---



како бе не му кажа? :)
Така, се во серијава се испоплетка зошто Шехерезад на почетокот ко му ги побара на Онур 150 000 долари,не му кажа за шо и требаат и беше приморана да ја помине црната ноќ со него.
Отпосле Онур дозна,па "Да знаев за шо ти требаа немаше да легнам со тебе"
 
Е

експерт

Гостин
Така, се во серијава се испоплетка зошто Шехерезад на почетокот ко му ги побара на Онур 150 000 долари,не му кажа за шо и требаат и беше приморана да ја помине црната ноќ со него.
Отпосле Онур дозна,па "Да знаев за шо ти требаа немаше да легнам со тебе"
му кажа бе, не ми кажувај мене, јас не пропуштив епизода, ЗА ОПЕРАЦИЈАТА НА КААН и требаа парите, Бурхан не и даде, ја избрка, па таа мораше да најде и затоа спиеше со Онур.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
му кажа бе, не ми кажувај мене, јас не пропуштив епизода, ЗА ОПЕРАЦИЈАТА НА КААН и требаа парите, Бурхан не и даде, ја избрка, па таа мораше да најде и затоа спиеше со Онур.
Јас колку шо памтам таа му кажа на Бурхан,ама на Онур не му кажа тогаш за шо и требаат парите.
 

Shmugi

Цензоред
Член од
26 мај 2010
Мислења
14
Поени од реакции
1
Веќе редно беше да заврши...доста им беа 1001 ноќ...се искинав од плачење ко се скара Шеќерка со Онурчета и шо сега демек хепи енд..абе батали све..
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Фала богу и ова конечно да заврши! :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Фала богу и ова конечно да заврши! :)
Во тоа е маката! Овај Велија се решил да не потурчи,маме ќе ни ебе. Веќе од петок почнува некоја срцепарателна серија исто така од турско говорно подрачје,нормално со синхронизација!

Иначе еве го моето резиме во врска со серијава:

Кај нас велат: "лош е ко турчин". Ама и ова турциве станале жими Qроф. Жениве излегоја поголеми мажи од самиве мажи. 1001 ноќ - Класична лижипичкарска приказна! Чоека шо не си стој на зборо - Ебати чоеко!

Се извиниувам на сите шо му изгледа моево излагање патетично али ова беше посилно од мене. Данеречам фрустрација! И една порака до машкио род на кој шо припајџам: Она е то шо не треба да бидите во живото!

Фала!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Може ли некој да ја раскаже последната епизода?
Да не испадне дека не сум во тек :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Вечер ке ја даваат пак ама ај ке ја раскажам :)))

Али Кемал и Гани излегоа од затвор но Гани го пратија во војска а на Али Кемал му дадоа мал магацин да води во друго градче и да зима пари како обичен работиник, се преселија таму со Фусун во мала куќичка а он никако да се помири со тоа дека така татко му му направил :) Бурхан ја продаде фабриката и колите и со Надиде отидоа на патување со брод.
Бену и Керем се разведоа бидејќи Керем не се интересирал за нејзиното алкохоличарство, му призна она дека постојано сеуште пие а он несака никако да и помогне. И она решава да иде во Америка и во авионот се качи и Керем и кажа дека неможе без неа, читал за алкохоличарите, знаел дека пие, и мора да иде со неа дека ја сака бла-бла и се смирија во авион :) Керем го напушти холдингот и неговиот дел го препушти на Бурак а не кажаа дали ке се смири со некоја од бившите негови :)
А пред тоа Керем дозна дека Шекерезад ке прави свадба и отиде кај неа да и каже дека он е за се виновен а не Онур..он кажал на Еда и Бену...после Шекерезад отиде кај Бену да ја праша како можела да помисли дека спиела со Керем таа вечер па после се смирија другарките :)
Шекерезад отиде и кај Онур да му каже дека му верува дека он не кажал...но он фино и рече дека требало него да му верува а не Керем да мора да и каже...и ја испрати и и посака среќен брак...после и двајцата плачеа нормално :).

Каан му кажа на тој стариот (новиот маж на Шекерезад)дека несака он да се земе со мајка му зошто неговото семејство е со Онур и Лилипут.
И за време на свадбата Каан се качи во такси и отиде кај Онур...и кога Шекерезад требаше да каже дали сака да се омажи со тој.... незнам името :) влезе Онур со 2 деца и она отиде кај нив...се гушкаа и заврши :) :) :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Стварно треба да се гледаат три епизоди,првата во средина по избор и последната за да се биде во тек :)
Фала Маца што се потруди:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom