Big Little Lies

Член од
3 октомври 2013
Мислења
24
Поени од реакции
37
Новата мини серија на HBO за која веројатно веќе сте слушнале.

Серијата е базирана на истоимениот роман од 2014.
Режијата е на Жан Марк Вале кој претходно има работено и на филмовите „Wild“ и „Dallas Buyers Club“.
Во главните улоги се појавуваат: Рис Витерспун, Никол Кидман, Шеилин Вудли, Лора Дерн, Александер Скарсгард, Адам Скот, Џејмс Тапер и Зои Кравиц.

 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Далеку сум од крајот, ама до сега, сериичкава ми е серииште! WOW, за секое, и најмало делче. Музиката растура.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Перфекционизам во вистинска смисла на зборот! Каков трилер, каква драма, каква серија... Заслужени се сите пофалби, па дури и малку се. Една црна точка, еден лош сегмент не може да се најде овде. Само се надевам дека нема да ја продолжат, соввршено е вака.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Ја прочитав книгата пред да ја изгледам серијата.
Дефинитивно, книгата е каде-каде подобра.
Во серијата имаат сменето некои работи, кои не беа потребни за менување, да биде подраматично (делот со Меделин), непотребно, веројатно само требаше повеќе да се осврнат на ликот на Џејн.
Ми се допадна серијата, не ме импресионира ептен, но доста солидно е скоцкана.
Втора сезона не гледам причина да има, се заокружи приказната, иако демек актеркиве најавувале дека е можно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Многу анти-климатично заврши судењето.
И да бе, тек последната епизода дознавме за сообраќајката како мал и починатиот му брат на починатиот сопруг на Никол Кидман. Тоа беше тапа го извадија некако без-веза.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Многу анти-климатично заврши судењето.
И да бе, тек последната епизода дознавме за сообраќајката како мал и починатиот му брат на починатиот сопруг на Никол Кидман. Тоа беше тапа го извадија некако без-веза.
Не си обратил внимание. Го имаше тоа уште претходно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Не си обратил внимание. Го имаше тоа уште претходно.
Ако било во прва сезона океј може иам заборавено. Ако била во втора сезона сакам да ми кажеш која еп која минута.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ако било во прва сезона океј може иам заборавено. Ако била во втора сезона сакам да ми кажеш која еп која минута.
S02 E02, Мери Луис: "Right after the accident, right after we lost Raymond, I was sure I would not be able to go on. I was never sure about anything in my whole life, that I wouldn't go on, but I did. Because of Perry. And so will you, because of the boys"

Во една друга сцена, во истата епизода, во флешбековите на Селест, во еден од разговорите со Пери, тој и кажува дека кога имал 5 години, неговиот брат умрел. Не беше тешко да се поврзат коцките.

Е сега минути... барај сам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom