Big Brother (Големиот Брат) - регионален - 2015

Кој кандидат ви е омилен?

  • Дарко Петковски

    Гласови: 0 0,0%
  • Стефани Баниќ

    Гласови: 2 33,3%
  • Барбара Шегетин

    Гласови: 0 0,0%
  • Тина Шегетин

    Гласови: 0 0,0%
  • Стојан/Андреа Јакимовска

    Гласови: 0 0,0%
  • Ервин Мујаковиќ

    Гласови: 1 16,7%
  • Лука Мишниќ

    Гласови: 1 16,7%
  • Семејството Васиќ

    Гласови: 1 16,7%
  • Горан Тодиќ

    Гласови: 0 0,0%
  • Зорица Марковиќ

    Гласови: 1 16,7%
  • Антон Копајтиќ

    Гласови: 0 0,0%
  • Ивона Миловановиќ

    Гласови: 0 0,0%
  • Бранислав Крсиќ

    Гласови: 0 0,0%
  • Александар Ралевиќ

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    6
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
241
Не сретнав тема за ова ријалити шоу, иако во него е опфатена и Македонија како учесник со свои претставници. Јас лично, во слободно време пратам вакви и слични шоуа од типот на Jersey Shore, 16 and pregnant, Teen Mom, Are you the one? и други. Од пријатели низ Хрватска и Србија дознав дека овој регионален Голем брат е гледан на големо низ цел ех-Ју регион, и покрај тоа што има доста јавни дискусии околу тоа дека не треба да постојат вакви емисии зашто као демек ја расипувале младината, на што јас не се согласувам, и сметам дека освен овие така наречени ријалити шоуа кои се емитуваат низ речиси сите земји во светот, постојат доста други телевизиски содржини (политички, национални, документарни филмови) кои може да се нарече дека лошо влијаат на менталитетот на населението. Исто така, сакам да апелирам до модераторите да реагираат на оф-топици, и оваа тема да биде само за оние што го пратат ова шоу.
Доколку веќе има ваква тема, се извинувам.

Па кој учесник ви е омилен? :D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
А мали брат?
 
Член од
10 август 2015
Мислења
105
Поени од реакции
14
Според моето мислење се' што се дава на телевизија почнува да штети на народот. Јас не мислам за тоа дека Големиот Брат треба да се прекине затоа што на некој начин сепак голем број на луѓе го гледаат. Плус ние сме држава што е со години наназад што можеби се' уште живее во 20 век. Во Америка и низ други држави се даваат секакви ријалити шоуа.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
156
Поени од реакции
241
Search функцијата на форумов е severely underused.
Јас барав како / Големиот брат / Голем Брат / Big Brother, ни на крај памет дека темата што постои за ова шоу се вика Велики Брат. Како и да е, нека ја сместат модераторите темава што јас ја отворив во канта.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас барав како / Големиот брат / Голем Брат / Big Brother, ни на крај памет дека темата што постои за ова шоу се вика Велики Брат. Како и да е, нека ја сместат модераторите темава што јас ја отворив во канта.
Имаш право, не си ти крив/а. Да ја отварав и јас, и јас ќе пробав на ист начин. Велики Брат е крстена ради што членаринава е балканска и нормално, се е на српски. Тоталка заборавив како беше насловот на претходната тема.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Мислам дека слободно може да се обjавите за дел од Србиjа. Не сум слушнал до овоj момент за српска емисиjа без македонци.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Џабе потрошени пари на најглупото нешто до сега.
Немаме ние емисии па мораме програмата да ја тупиме со српски и турски срања.
Ако заборавив некое дополнете
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Некои што гледаат велики брат имаат некогаш направено лекарско?:unsure:
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не сретнав тема за ова ријалити шоу, иако во него е опфатена и Македонија како учесник со свои претставници. Јас лично, во слободно време пратам вакви и слични шоуа од типот на Jersey Shore, 16 and pregnant, Teen Mom, Are you the one? и други. Од пријатели низ Хрватска и Србија дознав дека овој регионален Голем брат е гледан на големо низ цел ех-Ју регион, и покрај тоа што има доста јавни дискусии околу тоа дека не треба да постојат вакви емисии зашто као демек ја расипувале младината, на што јас не се согласувам, и сметам дека освен овие така наречени ријалити шоуа кои се емитуваат низ речиси сите земји во светот, постојат доста други телевизиски содржини (политички, национални, документарни филмови) кои може да се нарече дека лошо влијаат на менталитетот на населението. Исто така, сакам да апелирам до модераторите да реагираат на оф-топици, и оваа тема да биде само за оние што го пратат ова шоу.
Доколку веќе има ваква тема, се извинувам.

Па кој учесник ви е омилен? :D

Велики Брат


:kluc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom