Bicycle Карти

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Кај се наоѓаат тие продавници кај што си ги зел ?
мислењето е старо скоро 4 години :D

матица е книжара во центар, а ладоро не постои веќе... Инаку најобичните bicycle можеш да ги земеш и на било која бензиска на макпетрол. А реално највеќе се исплати нарачка од интернет, така можеш и од поинтересните видови да земеш.

И да, ако имаш можност да бираш меѓу Tally Ho и Bicycle, земи Tally Ho, подобро е чувството со нив...
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
мислењето е старо скоро 4 години :D

матица е книжара во центар, а ладоро не постои веќе... Инаку најобичните bicycle можеш да ги земеш и на било која бензиска на макпетрол. А реално највеќе се исплати нарачка од интернет, така можеш и од поинтересните видови да земеш.

И да, ако имаш можност да бираш меѓу Tally Ho и Bicycle, земи Tally Ho, подобро е чувството со нив...
Само да прашам од инетернет да нарачам плус колку треба да доплатам и кај да нарачам најлесно ? И дали во сите бензински на макпетрол или ...?
 
Член од
23 ноември 2012
Мислења
10
Поени од реакции
3
за играње нема никаква разлика, ама за трикови и флуриши има голема
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Кој нарачувал досега од интернет.Ај ако може да ми каже некој каде најлесно и најефтино да нарачам. Амазон е ок баш предлагам преку неа. :)
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Барем ако може да ми каже некој дали има некоја бензинска на макпетрол во Центар и да најдам таму.Може што побрзо да ми одговорете значи штом има во било која има ли во Центар Макпетрол.Може ќе идам скоро за Скопје. :)
 
Член од
25 декември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Да ја живнеме темава малце, ве има ли магионичари? :D
Дали некаде во Македонија има Bicycle карти да се купат, затоа што не ми се порачува преку интернет. :)
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Другари нарачав од АЕ и стигнаа за точно 1 месец. Супер се картите. Сега малку да понаучам некои трикови ќе треба. Позз. :)
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Да ја живнеме темава малце, ве има ли магионичари? :D
Дали некаде во Македонија има Bicycle карти да се купат, затоа што не ми се порачува преку интернет. :)
Ako ti trebaat karti imam Bicycle Second Poker (crven shpil) i WPT (crn i plav shpil). 200 od shpil :D
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Здраво! Има некој Bicycle шпил карти неотпакуван да ми го продаде? Без разлика каков модел, битно да бидат добри за трикови. Овие картиве што ги купив од АЕ катастрофа се. Хартиени се и не се лизгаат како што треба, дали оти се RIDER BACK може и не се за трикови, не се страндардните. На почетокот бев задоволен, бидејќи учев основни вештини со нив. Кога веќе дојдов до посложените нема шанси да ги научам дури не ги сменам картите.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom