Beyonce vs. Rihanna?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Ч

Чек Он Ит

Гостин
За која би се одлучиле вие ? Која има подобри вокални способности? Која е позгодна/ поубава ? Земете го во предвид тоа дека првиот настап на Рајана беше на доделување на МТВ мјузик авордс (така мислам, не ме фаќајте за збор) имитирајки ја Бијонс ... И еве и сега кога е магапопуларна може да се примети дека имитира некого ... Зошто ? Па повелеле со ваши мислења ... Еве сликички за споредба :salut:









 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Beyonce дефинитивно...прво,затоа што има подобри вокални способности и зашто ријана ми е како не знам како да го кажам ова бледа копија...мила и слатка и Ријана,ама сепак мојот избор би бил Бијонсе
 
С

Сатори

Гостин
Ријана, помалда, попријатна, по малку нападна и каде каде поубава + можеби ќе се изгради на многу подобар начин од Бијонсе
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
според вокалните можности..се разбира бијонсе....али по изглед онака по симпатична со комуникативна по интересна едноставно младоста си го прави своето..тогаш дефинитивно рајана...
п.с па постави анкета....мислам како сакаш!
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Rihanna ми е стопати поубава, ама Beyonce има многу подобри гласовни способности. Rihanna стално имитира од другите. Само незнам како и двете можеле да се зацепаат по Јey-Z...... Како и да е ја сум за Rihanna.


 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Ни една не ми се свиѓа многу али коа би бирала би ја одбрала Бијонс бидејки поубаво пее, а Рихана некако мн се лигави
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Beyonce дефинитивно...Темава не е ни дискутабилна...
Ма да и Rihanna е симпатична и има певливи песнички - сепак не знае да пее у живо и онака е боза имитаторка.
Сепак Beyonce си држи некоја оригиналност, својост, гласовни способности... Ја си кажав :salut:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Која од која се... Која од која погрда де...
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
и јас мислам дека темава не е дискутабилна, па нормално дека Бијонси нејзе си ја знаеме уште одамна и веќе си е долго на сцена од таму 16-17 год и си има обезбедено место на светската музичка сцена а Ријана се појави направи две-три песнички и одма тука споредби може ќе ја снема за една две години и ќе се појави друга што ќе ја имитира Бијонси а и плус Бијонси има подобри гласовни можности
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Ufff... Pa Beyonce mn bolje pee i mnogu poise ja postuem otkolku Rihanna. Rihanna mi e nekako bleda kopija na B. I dvete se zgodni i slatki za toa neam zbor ali nekako ovaa Rihanna mi ima mnogu golema glava..
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Beyonce bez nikakvo razmisluvanje. Beyonce ima podobri vokalni sposobnosti i epten i podobra igra i sve sve ,taka da ne se ni zporeduva so Rihanna, i plus ima svoj stav i drzenje a Rihanna e samo kopija nejzina, iako mnogu silno probuva da bide kako nea, nema sansi da uspee. Nemam nisto protiv Rihanna i ona ubaavo pee i dobro izgleda no sepak ne kako Beyonce
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
ријана не може да и се фати на бијонсе ::)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Бијонси...поубави гласовни способности и не е мајмун у фацана ко таа Ријана горилото :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom