Better Call Saul

Член од
6 април 2009
Мислења
6.136
Поени од реакции
2.964
Прејака епизода, уште понеочекуван крај. :cuc:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140

Сега оваа сцена во ВВ има многу повеќе смисла.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.524
Поени од реакции
19.775
Кога објавија дека ќе се снима серијата пред 5-6 години, ретко кој очекуваше дека ќе биде вакво ремек дело. Изгледа овие ликови не знаат да разочараат.


Чекај сеа, Лало сосема случајно ја најде сопругата на Вагнер и најверојатно ќе го открие подрумот на Гус.
Сол сеуште не знае дека Лало е жив, ама ќе дознае пошто негде прочитав дека во ББ кога Џеси и Волтер го киднапираат за да го уценат да го брани Баџер кога овој ќе падне од тој исушениот детектив, Сол ги прашува да не случајно се испратени од Лало Саламанка.

Назад на првата реченица, ништо чудно Лало засекогаш да остане закопан под пералната.

Едно прашање, оној хемичарот што ќе биде скинат од Џеси, нели се појави у БКС? Дали тој моментално готви за Гус или чилеанецов сеуште не почнал со производство и само шверца за картелот?

Хауард тргнува по Сол и ништо чудно да настрада кога ќе дознае за Мајк, Гус, Лало и комбинациите нивни со Гудман.

Судбината на Ким сеуште непознаница, мада сигурен сум дека е покојна. Како и од кого ќе видиме.
Да си ебеш векот, како погоди за Лало :D :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.524
Поени од реакции
19.775
Хмм, ова е веќе сериозно приближување до Breaking Bad
Само не знам дали овде конечно заврши улогата на Ким, или ќе ја видиме уште еднаш
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
794
Поени од реакции
1.168
uste li e oftika serija ili malce se razmrda dejstvievo?

uste mi vazi za najdosadno nesto na svetov
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.552
Поени од реакции
27.121
Чекајте малку, има нови епизоди?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
13.524
Поени од реакции
19.775
Еве едно интересно објаснување за крајот на последната епизодаЕ сега, значи сеуште не е толку блиску до Breaking Bad (од прилика има уште повеќе од 3 години), според РЕГИСТРАЦИЈАТА на кадилакот на Сол.
Но, кога го закачи тоа handicap placard, на него пишуваше 2008 (ама некаде прочитав дека во Њу Мексико нивната важност е 4 години).
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.136
Поени од реакции
2.964
Мерион ќе биде крајот за Сол Гудман, кој би рекол...

Сцената со Ким и Џеси :love::cuc: Штета само што веќе е доста постар Арон Пол од тогаш, го нема тој вајб на Пинкман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom